З переліку, опублікованого на сайті Міністерства закордонних справ Швейцарії, зникли Ірак і Йорданія.

Зазначається, що про причини такого рішення країни не повідомляють.

Індія, яка раніше відмовилася підтримати підсумкову заяву, пояснили причину свого рішення.

Глава індійської делегації Паван Капур заявив, що вони підтримують будь-яке колективне прагнення сприяти мирному врегулюванню, однак міцний мир “вимагає об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін і щирої та практичної взаємодії між двома сторонами конфлікту”.

Наша участь у цьому саміті та подальша взаємодія з усіма зацікавленими сторонами спрямована на розуміння різних поглядів, підходів і варіантів пошуку шляхів сталого врегулювання конфлікту. На нашу думку, тільки ті варіанти, які прийнятні для обох сторін, можуть призвести до міцного миру. Відповідно до цього підходу ми вирішили не пов’язувати себе зі Спільним комюніке або будь-яким іншим документом, підготовленим за підсумками цього саміту.

Саміт миру у Швейцарії

16 червня у Швейцарії пройшов другий день Саміту миру щодо України. У ньому взяли участь представники близько 100 країн та міжнародних організацій.

Метою саміту було обговорення та ухвалення консенсусу щодо трьох питань української “формули миру”: ядерна та продовольча безпека, звільнення полонених та депортованих, у тому числі дітей.

За підсумками зустрічі лідерів була підписана спільна декларація. До неї долучились 80 країн та 4 організації. Серед тих, хто не підписав комюніке — Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати. Однак тепер список країн-підписантів підсумкового комюніке Глобального саміту миру зменшився до 78.

Про те, що узгодили країни в спільній заяві ми писали в матеріалі ТУТ.