Про це в інтерв’ю BBC Ukraine заявив очільник МОЗ Віктор Ляшко.

На час воєнного стану медики в Україні є військовозобов’язаними, але процес їхнього бронювання є лише “умовним”. За його словами, керівники закладів регіонального рівня, які в підпорядкуванні обласної ради чи органів місцевого самоврядування, подають списки працівників для бронювання до військової адміністрації. Остання передає їх до Міноборони.

“Це бронь, яка показує, що ось ці люди нам потрібні для критичного забезпечення надання медичної допомоги в цьому конкретному закладі. Це наша робота з Міноборони, щоб забезпечити та надання медичної допомоги в цивільному секторі, і щоб була медична допомога для тих, хто сьогодні зі зброєю в руках захищає нашу незалежність. Тому це процес постійний, і ми дивимося, як краще, як швидко перекидати певні спеціальності для того, щоб жодна із систем не зупинилась”, – каже Ляшко.

Нагадаємо, нещодавно в Одесі стався скандал: ТЦК не захотіли випускати з військкомату водія “швидкої”, який зайшов оновити дані, а потім – лікарів, які приїхали туди ж на виклик, через що сталася бійка. Виявилося, що одеські лікарі не мають бронювання від мобілізації, але все ж конфлікт вирішили.