Під час Ставки верховного головнокомандувача 20 червня президент України Володимир Зеленський повідомив, що було обговорено питання енергетичної безпеки в Україні.
Зокрема, йдеться про підготовку до нового опалювального сезону. Під час Ставки заслухали доповіді прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, міністра енергетики Германа Галущенка, голови НАК Нафтогаз України Олексія Чернишова та командувача Повітряних сил Миколи Олещука. Володимир Зеленський підмітив, що усі громадські та адміністративні будівлі в Україні мають бути обладнані енергоощадними технологіями. Також він доручив уряду розробити стратегію розвитку відновлюваної енергетики.
Окремо президент додав, що у кожній школі та лікарні мають з’явитися сонячні панелі, смартлічильники та установки зберігання енергії. Це питання віддали на контроль обласним військовим адміністраціям.
Питання в грошах
Народний депутат України, член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко в етері Київ24 зазначив, що головною проблемою забезпечення шкіл альтернативними джерелами світла є питання фінансове. Окрім того, також питання й в організації.
А де гроші на це візьмуться? Яка організаційна структура на себе це візьме? Ця структура має отримати дозвіл на приєднання до мереж, на роботу в ринку. Під’єднатися та вести господарську діяльність. Це непросто. У нас у кожного будинку готові люди, які можуть це зробити? І цим треба займатися постійно, обслуговувати, бо там будуть моменти з розрахунками, з ринками
Окрім того, Олексій Кучеренко підмітив, що не зрозуміло, хто саме має відповідати за встановлення цього обладнання — міністерство чи все ж місцева влада та директори шкіл.
Тим часом у Міносвіти вже замислились про внесення необхідних змін у систему навчального року, зокрема впровадити продовження канікул, змішаний формат навчання та уроки з 10-ї ранку в холодну пору року.