Про це повідомляє пресслужба КМДА.
Зазначається, що служба у справах дітей та сім’ї нагадала, що в лютому – на початку березня 2022 року не існувало порядків і механізмів евакуації дітей. Органи державної влади не надавали вказівок і рекомендацій щодо порядку подальших дій.
Тоді перед столицею постала задача швидко прийняти рішення про порятунок та евакуацію дітей. Зокрема – вихованців центрів соціально-психологічної реабілітації, безпосередню відповідальність за яких несе держава.
У КМДА повідомили, що на початку повномасштабного вторгнення Служба у справах дітей та сім’ї, за підтримки місцевої влади, евакуювала в безпечні умови близько 1500 дітей-сиріт.
У складі евакуаційної групи з центрів соціально-психологічної реабілітації дітей Києва виїхали в Німеччину 67 дітей, наразі продовжують перебувати в евакуації 30. Решта дітей влаштовані в сімейні форми виховання.
У пресслужбі наголосили, що вихованці центрів соціально-психологічної реабілітації дітей не могли бути евакуйовані без професійного супроводу. Тому сформували групу супроводжувальних осіб із досвідом роботи в дитячих колективах та навичками супроводу групи дітей.
Питання утримання і виховання дітей в Німеччині перебувало та продовжує перебувати на особистому контролі мера міста Вупперталь та Київського міського голови.
Вивезення дітей-сиріт: прокуратура розпочала розслідування
За заявою Офісу Омбудсмана про незаконний виїзд за кордон родичів керівництва Служби у справах дітей розпочато розслідування.
Нагадаємо, що уповноважений Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що київські чиновники могли відправити своїх близьких родичів за кордон під виглядом супроводу для дітей-сиріт та дітей, які залишились без батьківського піклування.
За словами Омбудсмана, у березні 2022 року 68 дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування вивезли з Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва до молодіжного табору у місті Вупперталь (Німеччина).
У супроводі з ними поїхали 20 осіб. Однак, коли представники Офісу уповноваженого з прав людини навідалися до табору, їх не пустили. Виявилося, що на території є лише німецькі представники, а от українських, які супроводжували дітей – немає. Окрім того, виявилося, що 13 дітей “зникли”, адже у табір привезли усього 55 осіб, а не 68.
Про подробиці справи ми писали детальніше в нашому матеріалі.