Про це заявив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Петро Оленич, повідомляє пресслужба КМДА.

“Містобудівні умови та обмеження не є дозволом на будівництво, а лише описують технічні показники для майбутнього проєкту. Департамент містобудування та архітектури надав умови на реконструкцію існуючого об’єкта в межах існуючих параметрів та існуючої висоти – без зміни зовнішніх геометричних розмірів. Ще раз наголошую: це дані для проєктування. Ми не надаємо дозволів на будівництво. Дозволи – це виключно функція центральної влади”, – зазначив Оленич.

Він зауважив, що столична влада була зобов’язана виконати рішення суду, оскільки інше є порушенням закону.

У КМДА нагадали, що Департамент земельних ресурсів вчасно відправляв до ДАБІ та прокуратури інформацію про виявлені, без будь-яких дозвільних документів, будівельні роботи за адресою цього будинку – на вул. Олександра Кониського, 22.

“Окрім того, Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю КМДА звертався до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з ініціативою проведення позапланового заходу державного архітектурно-будівельного контролю об’єкта на вул. Кониського, 22”, – йдеться у повідомленні КМДА.

Також зазначається, що на звернення департаменту міністерство не відреагувало належним чином та не провело перевірку. І хоча Департамент охорони культурної спадщини та власники садиби Зеленських підписали Меморандум про відновлення будівлі, міська влада все одно позиватиметься в суді – до забудовника і власників будівлі, щодо її відновлення в тому вигляді, який вона мала.

Аби мати законні механізми впливу на недобросовісних власників будівлі, Київська міська влада закликала не маніпулювати на темі садиби Зеленських і не поширювати неправдиву й некоректну інформацію.

Як повідомлялося раніше, мер Києва Віталій Кличко заявив, що Департамент охорони культурної спадщини КМДА підписав Меморандум із власниками будівлі садиби Зеленських. Власники будівлі, згідно з документом, зобов’язуються відновити її в тому вигляді, який вона мала.

Що відомо про садибу Зеленських

Нагадаємо, що будинок на вулиці Олександра Кониського, 22, побудованого наприкінці 19 століття.

Будівлю знесли 19 липня попри те, що судом за клопотанням прокурорів був накладений арешт із забороною користування, розпорядження та відчуження. Не зважаючи на арешт, підозрюваний залучив будівельну фірму, співробітникам якої надав вказівку на демонтаж будівлі.

У поліції додають, що на техніку, якою користувались будівельники, накладено арешт. Також вирішується питання про притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, які брали участь у незаконному знесенні будівлі. Досудове розслідування триває.

Вчора Департамент охорони культурної спадщини КМДА підписав меморандум із власниками знесеної будівлі садиби Зеленських. Згідно з документом, власники зобов’язуються відновити її в тому вигляді, який вона мала. Співпрацювати з міською владою та громадськістю щодо створення проєкту відновлення, оформлення всіх необхідних за законом дозволів і документів, відкритості всього процесу відновлення садиби.