Про це в ефірі КИЇВ24 розповіла адвокатка Катерина Аніщенко.
Все буде залежати від інспектора прикордонної служби, який буде перевіряти цю інформацію.Військовозобов’язана має мати документи, на підставі яких вона має дозвіл на виїзд за кордон. Як і для чоловіків. Немає гендерних військових законів.
Якщо жінка-військовослужбовиця оновила свої дані, інформація про неї внесена у систему “Оберіг”, то інспектор ДПСУ, перевіривши паспортні дані через цю систему і з’ясувавши, що вона військовослужбовиця, може надати заборону щодо перетину кордону.
Адвокатка зазначає, що наразі немає технічної можливості перевіряти на кордоні дипломи жінок.
Водночас у ДПСУ нещодавно повідомляли, що обмеження на кордоні стосуються тільки чоловіків — громадян України у віці від 18 до 60 років.
Мобілізація жінок в Україні
Зазначимо, в Україні триває мобілізація, а тому всі військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані в ТЦУК та СП.
Це стосується і військовозобов’язаних жінок, а саме тих із них, які мають фармацевтичну чи медичну спеціальність.
Однак загалом мобілізація жінок від 1 липня залишається добровільною, як і раніше. Жодну жінку не можуть призвати без її згоди. Та це не означає, що жінки-медики не мають жодних зобов’язань. Вони можуть отримати штраф, якщо порушать правила військового обліку.
Зокрема, жінок певних спеціальностей можуть штрафувати за порушення правил військового обліку, якщо вони своєчасно не оновлять свої облікові дані.
Нагадаємо, що 17 липня сплив термін для оновлення даних військовозобов’язаних. Після цього правила змінюються: усім, хто ігнорує повістки або ж не оновив дані, можуть загрожувати штрафи. У нашому матеріалі розповідаємо про всі зміни, які стали чинними.