Минулого тижня у киянки Ольги в торговельному центрі вкрали телефон. Два дні дівчина бачила його локацію. Проте затримати грабіжника правоохоронці не змогли через те, що заява про крадіжку не була офіційно зареєстрована. Пише ТСН.

«Поки я знімала куртку і одягала пальто хтось начебто проходив повз і забрав телефон. Побігла до охоронця, єдине, що сказав: «Дівчино, одягніть маску», — розповідає Ольга .

Записи з відеокамер їй подивитися не дали, дівчина викликала копів. Вони порадили дівчині написати заяву про крадіжку, та чекати поки її зареєструють, і визначать слідчого. В цей час програма для відстежування показувала, як її телефон їде в інший кінець Києва.

Наступного дня телефон був біля ломбарду, поблизу ринку на Лівому березі столиці. Ольга зателефонувала до поліції з проханням поїхати туди.  Їй відмовили, сказавши що немає транспорту.

«Якщо хочете шукайте сама телефон. Якщо знайдете — подзвоніть», — відповіли правоохоронці.

Врешті Ольга вмовила поліцейського і вони поїхали на таксі в лобмард. Проте марно — на вітрині гаджету не було. А для обшуку потрібен дозвіл.

Опитаний ТСН експерт каже, що правоохоронці могли відшукати техніку та затримати крадія у перші два дні після злочину, коли телефон ще був онлайн.

Фахівці рекомендують в подібних випадках, увімкнути резервне копіювання усіх даних на віддалене сховище – «хмару» та встановити надійні паролі на гаджет і банківські рахунки.

Також слід увімкнути відстеження телефону, аби бачити його локацію. Якщо у викрали пристрій, окрім виклику поліції — треба заблокувати сім-карту, відв’язати всі банківські картки від пристрою і вийти з соціальних мереж на всіх пристроях.

Нагадаємо, раніше на Оболоні чоловіка обікрали під час трапези в ресторані.

Фото: unsplash