Про це пише видання “Економічна правда”.
Там розповіли, що Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки перевіряла атракціони у столиці з 2015 року. Однак її ліквідували, тож всі обов’язки перейшли до Держпраці.
Саме цей регулятор видавав ліцензію на атракціон, проводив роз’яснення та мав влаштовувати перевірки. У Державній службі пояснили, що дозвіл на експлуатацію видають на підставі заяви та висновку технічного огляду. Все це проводять експертні організації. Якщо заява заповнена правильно, а в фахівців немає питань до справності, то відмовити у дозволі не можуть.
Також у Держпраці зазначили, що з 2020 року планові огляди взагалі скасували, а позапланові — проводити вкрай важко. Тому зіплайн (туристична розвага, спуск на тросі із застосуванням спеціального спорядження — ред.) і не перевіряли.
Крім того, за даними «Економічної правди», після загибелі хлопця на атракціоні регулятор все ще не провів позапланову перевірку. Адже компанія-власник тролея «Активна країна» не надала інформацію про цей випадок (тролей — швидкісний спуск на ролику по крутонахиленому тросі — ред.).
Водночас видання зазначає, що після смертельного інциденту перевіркою документацій на екстремальних атракціонах почала займатися Нацполіція.
У Києві обірвався трос атракціону через річку Дніпро, загинув чоловік
Нагадаємо, що 21 липня на атракціоні спуску через Дніпро обірвався трос. Людина, яка летіла на ньому, впала в річку та потонула.
За даними ДСНС, це 20-річний хлопець. Понад сім годин водолази шукали тіло загиблого. За цей час рятувальники обстежили 8000 кв. м дна річки. Пошукові роботи призупинили з настанням темряви. Припускали, що хлопця могло віднести течією від місця події. Обставини надзвичайної події встановлюють правоохоронці.
Рибалка, який на час трагедії був на березі Дніпра, повідомив кореспонденту КИЇВ24, що ролики, на яких їздить тролей, важать 10 кг, ще 500 важить трос. Імовірно це і стало фатальним для хлопця.
А вже 22 липня з Дніпра дістали тіло хлопця, який впав внаслідок обриву канатної дороги біля Пішохідного мосту. Тіло загиблого молодика знайшли в 30 метрах від берега.
Прокуратура поки нікому не оголошувала підозр.
Крім того, 31 липня суд наклав арешт на майно атракціону. Прокурор Печерської окружної прокуратури подав клопотання до суду про арешт майна, щоб зберегти речові докази та запобігти тому, щоб майно приховали, пошкодили або знищили.
Суд призначив низку експертиз для того, щоб з’ясувати причини аварії та наслідки можливого порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання.