Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в етері телемарафону.

Як нагадав Кузін, нещодавно в Україні зафіксували перші три випадки нового субваріанту FLiRT: два у Києві й один в Івано-Франківській області.

“Це є один із субваріантів, який попередньо характеризується тим, що він ще швидше передається від людини до людини та ще більшою мірою уходить від імунної відповіді, але загальні симптоми залишаються такі самі: підвищення температури тіла, переважно в перші дні захворювання, кашель, можуть виникати головний біль, біль в мʼязах”, — пояснив він та зауважив, що люди, які не отримали бустерної дози вакцини — мають більші ризики заразитись.

За словами Кузіна, перші повідомлення щодо нового субваріанту почали з’являтись ще у березні. Протягом наступних місяців багато країн заявили про зростання захворюваності на COVID. Наприклад, у Сполучених Штатах Америки (США) показники зросли на 25%.

Попри те, що Всесвітня організація охорони здоров’я досі не надала оцінок FLiRT, є повідомлення про те, що поточна вакцина, яка використовується для профілактичних щеплень, є ефективною.

Чи достатньо вакцин в Україні

Головний державний санітарний лікар розповів, що в країні наразі є пів мільйона доз вакцин проти COVID. Як й ВООЗ, Україна також оновила національні рекомендації.

Якщо людина має супутні неінфекційні захворювання, такі як цукровий діабет, надмірну вагу або серцево-судинні захворювання, або онкологічні захворювання, повинна отримати однократне щеплення.

“Це базовий курс вакцинації, і потім такій людині рекомендується щорічний один бустер. Для медпрацівників, працівників сфери обслуговування така сама рекомендація, враховуючи їхній професійний ризик і достатню кількість контактів”, — пояснив Кузін.

Людям, які не мають супутніх неінфекційних захворювань, достатньо однократної вакцинації як базового курсу.

“По суті, ми відійшли від цієї двократної вакцинації та певної кількості бустерів кожні пів року для деяких груп, тому зараз такі рекомендації спрощені. Тому, якщо людина не має супутніх неінфекційних захворювань, вона може щепитися однократно, і цього буде достатньо. Якщо є – тоді радимо робити щеплення щорічно”, — відзначив він.

Раніше повідомляли, що у липні у Києві почали зростати випадки захворювання на коронавірус. Збільшилась також кількість госпіталізацій.

За даними міського Центру контролю та профілактики хвороб, в липні зареєстрували 900 випадків COVID-19, а в червні 2024 року їхня кількість становила менш як 200. З початку року від цього захворювання в столиці померли 52 людини.