Про це повідомили у Волинському ТЦК та СП.
Там розповіли, що скарги щодо “привілеїв для своїх” у роботі ТЦК є викривленням ситуації. Адже насправді люди отримують послуги там по черзі.
“Кожен громадянин, який звертається до нашого центру, отримує послуги у порядку черги. Черговість обслуговування може варіюватися залежно від типу послуги, яку потрібно отримати. Якщо особа прийшла, аби виготовити документи – це є одна черга, якщо ж громадянин отримав повістку — це інша черга, якщо ж особа прийшла подати чи забрати документи щодо відстрочки – це ще дві додаткові черги”, – додали у ТЦК.
Також у відомстві закликали не втручатися адвокатів у процес мобілізації через такі причини:
- процедури мобілізації та медичного огляду мають спеціалізований характер й вимагають відповідних знань та навичок, якими володіють уповноважені особи й фахівці;
- втручання може призвести до порушення об’єктивності та незалежності процесу мобілізації та медичного огляду;
- процеси мобілізації та медичного огляду мають важливе значення для національної безпеки, у зв’язку з чим їх дотримання повинно бути поза впливом зовнішніх осіб;
- люди, які мають право на відстрочку, повинні особисто подавати документи на ім’я голови комісії ТЦК та СП.
Варто зазначити, що згідно з новим законом про мобілізацію, який набрав чинності 18 травня 2024 року, усі військовозобов’язані громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу уповноваженого представника ТЦК та СП, поліціянта чи прикордонника. Детальніше про усі зміни в чинному законі, які почали діяти із 17 липня, читайте у матеріалі.