Про це стало відомо із сайту Київської міської ради, де вона була розміщена.

Автори петиції, яку зареєстрували у липні, пропонують встановити захисні екрани на станціях метро, щоб убезпечити пасажирів від потрапляння під потяг. У петиції зазначають, що через війну частина громадян перебуває у важкому психологічному стані й іноді це призводить до суїцидальних намірів.

«Захисні екрани можуть стати важливим барʼєром, який запобігатиме трагічним випадкам. Навіть якщо людина не перебуває в тяжкому психологічному стані, існує ризик втратити рівновагу, задивившись на потяг, що прибуває», – пишуть автори петиції.

Водночас встановлення захисних екранів неможливе без певного рівня автоматизації руху, яка б дозволяла зупиняти потяг завжди в одному місці з мінімальною похибкою. Оскільки для того, щоб ініціатива працювала, двері потяга й двері захисного екрана мають збігтися, зазначали «Пасажири Києва».

Подібний проєкт із модернізації лінії метро М3 в Будапешті коштував 440 мільйонів євро, а також тривав майже три роки, протягом яких значні ділянки лінії не працювали й були замінені автобусами. «Доцільність та ефективність такої пропозиції викликає сумніви, особливо зважаючи на вартість проєкту», – кажуть автори спільноти.

Трагічні випадки у столичному метро

У Києві 28 червня жінка впала під потяг на станції метро “Золоті ворота”. На жаль, її не вдалося врятувати.

У переддень інциденту, 27 червня, на станції метро “Університет” людина також потрапила під потяг. Історія мала більш щасливе завершення: постраждалий чоловік вижив та не отримав суттєвих ушкоджень. За даними ДСНС, його дістали з-під колії в шоковому стані, на щастя, у чоловіка не зафіксували травматичної ампутації нижніх кінцівок.

Водночас минулого тижня, 13 червня, ще одна пасажирка потрапила під поїзд на станції метро «Контрактова площа». Внаслідок інциденту вона втратила праву руку. Крім пошкодження верхньої кінцівки, у неї також зафіксували травму голови та грудної клітини.