У 2024 році найбільша кількість скерованих до суду обвинувальних актів щодо учасників угруповань, які організовували незаконний перетин кордону, зафіксована в Одеській області. Загалом у першому півріччі поточного року до суду скерували 43 обвинувальні акти.

КИЇВ24
Прикордонники затримали «кортеж» з ухилянтами: майже 50 чоловіків намагались незаконно перетнути кордон на Одещині. Фото: ДПСУ

Про це в новому інтерв’ю розповів Генеральний прокурор України Андрій Костін.

Він зазначив, що ситуація із втечею народного депутата Верховної Ради Артема Дмитрука підсвітила наявну гостру проблему: ДПСУ не вистачає ресурсів, щоб повністю закрити кордон.

Велика кількість прикордонників постійно воює в Силах оборони. Їм треба допомогти і з технічним оснащенням кордону, який є між контрольно-пропускними пунктами, і з фізичним захистом кордону.

За словами Костіна, для вирішення відповідної проблеми потрібні гроші й час.

Я вважаю, що їм треба це виділити й почати це з найбільш ризикованих ділянок.

Одним з таких «ризикованих» регіонів в Прокуратурі назвали Одеську область. Там у першому півріччі 2024 року до суду скерували 6 обвинувальних актів щодо злочинних угруповань, які організовували незаконний перетин кордону, що є найбільшим показником в Україні.

Більше про схеми з уникнення мобілізації

Раніше на Хмельниччині затримали адміністратора телеграм-каналів, який допомагав чоловікам уникнути мобілізації.

Також в Івано-Франківську було викрито секретаря приймальної комісії коледжу, який вимагав 800 доларів за зарахування абітурієнта для відстрочки від мобілізації.

Повідомили про підозру 44-річному мешканцю Київщини, який обіцяв військовозобов’язаним зняття з військового обліку за 3 тисячі доларів.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
19 Квітня 2025
Більше новин