Про це пише Bloomberg з посиланням на заяви офіційних осіб Кремля.

Президент Росії отримав запевнення перед запланованим візитом до Монголії, що він не буде заарештований за імовірні воєнні злочини за ордером Міжнародного кримінального суду, за словами двох людей, знайомих з підготовкою Кремля.

Візит Путіна намічений на 3 вересня і він стане першим візитом лідера Кремля до країни-члена МКС після того, як у березні 2023 року на нього наклали ордер на арешт через викрадення дітей з окупованих територій України. Відповідно до Римського статуту, Монголія має виконати ордер та заарештувати Путіна, якщо він з’явиться на її території.

Візит лідера Росії відбудеться лише через шість місяців після того, як перший монгольський суддя, який працював у МКС, зайняв свою посаду в суді. Президент країни Хурелсух Ухнаа привітав цю подію як доказ «зростальної репутації та зміцнення статусу Монголії на міжнародній арені», повідомляє Монгольське національне інформаційне агентство.

Жодних коментарів з боку офіційних осіб президента Монголії, офісу прем’єр-міністра та міністерства закордонних справ немає – в уряді проігнорували прохання про коментарі. Натомість політичний консультант Сергій Марков, близький до Кремля, зауважив, що для Путіна немає ризиків.

«Перед будь-якими закордонними поїздками весь спектр переговорного формату узгоджується заздалегідь, і країна, що приймає, дає 100% гарантії, що ні Путін, ні хтось із членів делегації не будуть затримані», – зауважив Марков.

Навіщо Путіну Монголія

Офіційний візит Путіна пов’язаний з 85-ю річницею боїв на Халхин-Голі проти японських військ у 1939 році. Проте, Росія має намір побудувати новий газопровід «Сила Сибіру 2» через Монголію до Китаю. Окрім того, Монголія може стати країною-посередником для сприяння торгівлі між Росією та Китаєм на тлі загрози санкцій США проти китайських фірм, що мають справи з РФ. Пекін перебуває під посиленим тиском щодо скорочення підтримки, яка допомагає Москві продовжувати війну в Україні, розпочату в лютому 2022 року.

Однак Монголія не включила фінансування проєкту з побудови газогону у новий п’ятирічний урядовий економічний план країни, чим викликала сумніви щодо прихильності Пекіна до проєкту, повідомляє South China Morning Post.

У Кремлі кажуть, що ризиків для Путіна немає

Колишній політичний радник Кремля Станіслав Бєлковський, який наразі дотримується опозиційної до Кремля думки, зауважив, що гарантії безпеки Путіну надає Китай. Проти цієї держави монгольський уряд виступати не буде.

«Монголія не піде проти Китаю, навіть якщо вона не хоче воювати зі США», – зауважив Бєлковський.

Прессекретар Путіна, Дмитро Пєсков також підтверджує, що усі аспекти візиту були підготовлені та Кремль має чудовий діалог з друзями з Монголії.

Чи можуть Путіна арештувати

Візит до Монголії буде першим закордонним вояжем лідера Кремля після того, як МКС підписав ордер на його арешт. Держави-члени МКС, якою є і Монголія, зобов’язані виконувати ордер на арешт Путіна, нагадує BBC.