Про це розповів перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький.
На річці Рось відпрацювала Державна екологічна інспекція та зафіксувала збитки. Окрім того, була встановлена причина — це був витік з одного з підприємств. Перший заступник міністра наголосив, що зараз вживаються заходи для притягнення до відповідальності підприємства, яке заподіяло шкоду екосистемі річки.
Однак, киянам, за словами Краснолуцького, нічого не загрожує.
“Цей витік не великий, тому сильного забруднення немає.Це не може загрожувати киянам, бо там витік не великий. Воно все розмиється й увійде в граничнодопустимі норми”, – наголосив він.
У Білоцерківській міській раді 29 серпня, своєю чергою, повідомили, що імовірною причиною мору риби могло бути падіння рівня води та зменшення концентрації кисню у воді. Лабораторні дослідження води тривають.
Забруднення річки Сейм
Набагато складніша ситуація з забрудненням річки Сейм на території України. 28 серпня у річці Десна та її затоках виявлено отруйну речовину, яка спускається по течії з російського кордону. Мер Вишгорода Олександр Момот зазначив, що з цього приводу зібралася техногенна комісія. Саме там ухвалили рішення заборонити купатися та ловити рибу в Десні.
У четвер, 29 серпня, Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення щодо забруднення річок Сейм та Десна. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець розповів, що завдяки аналізам вдалося знайти коагулянт, який допоможе покращити якість води.
Проте, у Міндовкілля не знають, чи сталося отруєння води навмисне, чи все ж таки — випадково.