У Міжнародному кримінальному суді відреагували на відмову Монголії арештувати російського президента Володимира Путіна під час його офіційного візиту до країни. Там наголосили, що у Римському статуті є спеціальна процедура щодо роботи з такими випадками.

КИЇВ24
Путін та Хурелсух Ухнаа. Фото: Getty Images

Про це головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан заявив під час візиту до Києва, передає РБК-Україна.

Є спеціальна процедура в Римському статуті щодо роботи з такими випадками, коли держава не співпрацювала із судом. Відповідно це все контролюється суддями. Надалі коментувати не буду. Але судді цього свідомі. Ми знаємо, що відбулося.

За його словами, якщо трапляються такі випадки, як ігнорування виконати ордер на арешт, то відбувається генеральне засідання всіх держав-членів, які є підписантами Римського статуту, і відповідно приймається рішення.

Також ситуацію у Монголії прокоментував генпрокурор України Андрій Костін.

Він заявив, що Україна веде з партнерами роботу щодо того, аби країна, яка проігнорувала вимогу МКС, «відчула наслідки».

Що відомо про візит Путіна до Монголії

Нагадаємо, про плани Путіна щодо візиту до Монголії стало відомо ще 30 серпня.

Це став перший візит російського диктатора до країни, яка підписала Римський статут МКС, після видачі судом ордера на його арешт 17 березня 2023 року. Зазначимо, що Путіна підозрюють у незаконному примусовому переміщенні українських дітей з окупованих територій України.

За словами джерел Bloomberg, знайомих з підготовкою Кремля до візиту, Володимир Путін отримав запевнення перед запланованим візитом в тому, що його не заарештують в Монголії.

Міжнародний кримінальний суд закликав Монголію арештувати Путіна під час його візиту до країни. Раніше з таким закликом зверталися і в МЗС України. Організація з охорони прав людини Human Rights Watch також закликала Монголію заарештувати Путіна.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин