Міністерство оборони працює над тим, щоб автоматизувати процес видачі повісток.

КИЇВ24
Повістка. Фото: Getty Images

Про це розповів начальник управління інформаційних технологій Міністерства оборони України Олег Берестовий.

За його словами, нині повістки виписують вручну та друкують. Потім їх підписує керівник ТЦК та ставить печатку, далі їх розносять.

Тому ми зробили зараз функціонал, щоб повістку можна було генерувати в реєстрі “Оберіг”, підписувати електронним підписом начальника ТЦК і навіть не роздруковувати безпосередньо в ТЦК.

Берестовий пояснив, що такі повістки будуть йти на централізований друк, а потім їх буде забирати та розвозити Укрпошта. Тож Міноборони буде мати інформацію, де знаходяться повістки: чи їх доставили за адресою або загубили, а також скільки часу витратили на доставку.

Як захистять такі повістки від підробок

За словами представника Міноборони, цей процес буде прозорим. Крім того, військово-політичне керівництво матиме більш релевантні дані.

Відповідно, коли ти підписуєш електронним підписом цю повістку, то там не буде якоїсь закарлючки-підпису. І ти маєш бути впевненим, що тобі не надіслали якийсь фішинг абощо, а що дійсно твій ТЦК підписав цю повістку.

Тож у застосунку “Резерв+” буде функція, яка дозволить перевірити через QR-код, чи дійсно повістку підписав керівник ТЦК, а не хтось інший.

Чи будуть повістки у застосунку “Резерв+”

Олег Берестовий наголосив, що через “Резерв+” повістки військовозобов’язаним видавати не будуть.

Ми цього не плануємо. У нас беклог розписаний до середини весни — повісток там немає. Але плануємо розробити функціонал, щоб хоч трохи автоматизувати, цивілізувати вручення повісток за допомогою Укрпошти й певних автоматизованих процесів на бекенді.

Раніше також повідомляли, що у застосунку “Резерв+” з’являться нові функції. Зокрема військовозобов’язані зможуть самостійно перевіряти повістки від ТЦК.

За словами керівника управління інформаційних технологій Міністерства оборони Олега Берестового, легітимні повістки друкують на спеціальних бланках, які підписує та завіряє очільник ТЦК. У застосунку “Резерв+” користувачі зможуть сканувати QR-код на повістці, щоб перевірити її автентичність. Така нова функція має знизити ризик шахрайства.

Нагадаємо, уряд затвердив новий зовнішній вигляд повісток від ТЦК. Вони будуть формуватися або на бланку, або за допомогою електронного Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з реєстру”Оберіг”.

 

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин