Про це розповіла в ефірі КИЇВ24 синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха.
Європейські дослідники називають повені у центральній Європі аномальною погодою. Процеси такої інтенсивності бувають раз на 50 років. Але такий синоптичний процес буває.
Вона пояснила, що циклон знаходиться над територією Європи. Однак у той самий час над північним сходом був антициклон, який блокував його. Через це циклон не мав змоги рухатися. Поле низького тиску залишилося заблокованим і не мало змоги рухатися, бо над західною Європою теж був антициклон.
Склалася ситуація так, що він кілька днів крутився на одному місці. На додачу зайшло холодне повітря з півночі. Тому маємо такі наслідки.
Що відомо про циклон “Борис”
Циклон “Борис” з 14 вересня приніс величезну кількість дощів у Центральну та Східну Європу. Він виявився небезпечним із двох причин.
По-перше, його розташування викликало затягування холоднішого повітря з півночі для змішування з вологою, що надходить із надзвичайно теплих вод Середземного та Чорного морів.
По-друге, низький тиск на цих ділянках рухається дуже повільно. Тому циклон потрапив у пастку між високим тиском на заході та сході.