Про це в етері телеканалу КИЇВ24 розповів заступник голови Держводагентства Ігор Гопчак.
Він зазначив, що наразі у Броварах та Києві вода в межах норми.
Ми спостерігаємо, що вже два дні поспіль це забруднення не переміщується далі від межі з Чернігівською областю до Києва. Воно не доходить.
За його словами, на це впливає самоочисна здатність річки та те, що Держводагентство поставило 6 аераційних установок.
Гопчак також додав, що водоканал був готовий навіть до найгіршої ситуації.
Вони закупили, за словами директора, додаткове активоване вугілля, щоб прибрати запах і органічну речовину. У них є реагенти для того, щоб зменшити забруднення. Вони встановили помпи додаткові.
Забруднення Десни та Сейму
28 серпня у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону. На засіданні Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалили рішення заборонити купатися та ловити рибу в Десні.
30 серпня перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.
13 вересня начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Сергій Жук повідомив, що потік небезпечних речовин у річку Сейм припинився і значно покращилися показники води.