У північній частині Києва покращується стан якості повітря, проте у південній і південно-східній частинах міста ситуація поки не нормалізувалась. Концентрація часток пилу наразі перевищує норму в пʼять разів.
Ймовірною причиною погіршення якості атмосферного повітря є пожежі в екосистемах у Київській, Чернігівській та Сумській областях.
Смог може бути відчутний й ввечері 20 вересня, тому варто бути обережними та дотримуватись рекомендацій, які ще зранку надали відповідні служби міста. Однак є ще декілька небанальних способів розв’язання проблеми зі свіжим повітрям.
Візьміть з собою респіратор, маску або шматок тканини. Бажано зробити цей засіб захисту вологим, адже тоді пилу буде важче проникнути до ваших легень. Особливо це стосується курців та людей, які мають проблеми з легенями чи респіраторні захворювання, адже на них забрудненість повітря може відобразитися найбільше;
Що робити після повернення додому. Варто ретельно помити руки та обличчя (можна із гігієнічним засобом) або ж взагалі прийняти душ. Окрім того, можна покласти вологу ганчірку під вікна та двері, щоб запобігти розповсюдженню пилу в будинку. Також можна закрити усі вентиляційні отвори стреч-плівкою та зробити вологе прибирання;
Зволожувач повітря та інтерʼєрні парфуми можуть допомогти. Окрім очищувачів повітря, можна також використовувати зволожувачі, які зможуть “прибити” пил до підлоги. Інтерʼєрні парфуми “замаскують” запах та полегшать дихання. Також можна придбати ліквідатор запахів у спреї, який теж допоможе позбавитись запаху гару;
Інгаляції. Після повернення додому згадайте давній спосіб лікування респіраторних захворювань. У аптеці придбайте “грудний збір” з евкаліптом та мʼятою та за інструкцією зробіть відвар та проведіть інгаляцію. Це допоможе очистити легені від уже зібраного пилу.
Що робити не можна
Вмикати кондиціонери. Річ у тім, що кондиціонер забирає повітря з вулиці й запускає його до вас в будинок. Використовувати їх можна лише, якщо у кондиціонері є система фільтрації повітря з вчасно зміненими фільтрами.
Відкривати вікна навстіж. Свіжого повітря через відкриту хвіртку не зайде, натомість рівень забруднення приміщення критично збільшиться.
Нагадаємо, що, за даними застосунку “Київ Цифровий”, індекс забруднення повітря в Подільському та Святошинському районах перевищує 100 одиниць.
Найменш забруднене повітря у Дарницькому районі столиці. Там якість повітря задовільна. Однак у більшій частині міста рівень забруднення — шкідливий.