Про це розповіла в етері КИЇВ24 лікарка-кардіологиня Центру кардіології та кардіохірургії, викладачка Гарвардського університету Олександра Телегузова.
На жаль, попри війну та COVID-19, хвороби серця нікуди не зникають та залишаються провідною причиною захворюваності та смертності серед українців. Ми можемо спостерігати тенденцію, що хвороби серця дедалі молодшають.
Олександра Телегузова наголошує, що серцево-судинні захворювання дедалі молодшають.
Якщо раніше до лікарів зверталися пацієнти 65+ років, то сьогодні більше серцево-судинної патології ми діагностуємо у пацієнтів 25-30 років. Це зовсім молоді люди, у яких часто відсутні попередні ризики серцево-судинних захворювань.
Лікарка-кардіологиня додає, що найбільше розвиток серцевих патологій провокують стреси та малорухливий спосіб життя.
Тобто стреси та малорухливий спосіб життя провокують розвиток серцевих хвороб. Їхня кількість зростає. У молодих людей найчастіше діагностуємо аритмію та запалення серцевого м’яза.
Зазначимо, що, за даними опитування, яке провели в Укрінформі, щороку серцево-судинні захворювання забирають життя понад 450 тисяч людей в Україні. Вони є найпоширенішою причиною передчасної смерті українців.
Причин хвороб є безліч: від стресових ситуацій до нерегулярного харчування і шкідливих звичок. Але лікарняної палати можна уникнути, якщо займатись профілактикою таких хвороб і регулярно обстежуватись. Зокрема вимірювати холестерин у крові, здавати аналіз на в’язкість крові. А також перевіряти кров на ферменти АСТ, підвищений рівень яких загрожує інфарктом.