Про це йдеться у виступі глави держави у Верховній Раді.
Володимир Зеленський зазначив, що таємні додатки мають оборонний і економічний пункти, а також пункт стримування. До них мають доступ партнери з відповідним потенціалом допомоги.
Зокрема Джо Байден, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні та канцлер Німеччини Олаф Шольц знають про те, що Україна планує використовувати комплексний неядерний стратегічний пакет стримування.
«Отримають його і ще деякі держави, які можуть наповнити змістом для України цю дуже добре відому світові концепцію стримування», — зазначив Зеленський.
Зеленський представив План перемоги
Нагадаємо, 16 жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді й представив План перемоги. Український план містить п’ять пунктів і три таємні додатки. Перший пункт є геополітичним, другий і третій — військові, четвертий — економічний, а п’ятий — безпековий. Перші чотири пункти треба реалізувати під час війни, натомість п’ятий є післявоєнним.
Зазначимо, що український План перемоги включає: запрошення України до НАТО, збиття дронів у небі над Україною, зняття обмежень на застосування ракет Заходу по військових обʼєктах на території РФ, спільне з партнерами виробництво зброї, підписання спеціальної угоди з іншими країнами про інвестування у видобуток і використання українських цінних ресурсів, використання досвіду ЗСУ для зміцнення Європи тощо.
За словами глави держави, якщо все «буде йти по плану», то війну можна закінчити до кінця 2025 року.
Також 16 жовтня президент Володимир Зеленський розповів, що партнери на Заході поставилися до Плану перемоги практично. І зараз команди зосередились на деталях дієвої підтримки. Лідер країни також підтвердив, що 17 жовтня представить План перемоги на засіданні Європейської Ради. При цьому президент наголосив, що для нього було важливо презентувати його Верховній Раді.