Про це в ефірі КИЇВ24 розповів депутат Київської міської ради з фракції «Європейська солідарність» Леонід Ємець.

Думаю, що найближчим часом точно не отримаємо, бо навіть якщо ми беремо просто кримінальний процес з процедурою збору доказів пред’явлення підозр, обвинувального акта, потім розгляд справи в суді першої інстанції, потім обов’язково розгляд апеляції, бо без цього не буде законного рішення. Потім, швидше за все, ще й буде касація.

Він додав, що прокурори у таких кримінальних справах точно зможуть використати лазівки у законодавстві, щоб уникнути відповідальності. Тож, за словами нардепа, справи можуть затягнути або порушників не покарають.

Нагадаємо, 22 жовтня Служба безпеки викрила керівницю обласного центру медико-соціальної експертизи Миколаївської облради на корупційних схемах для ухилянтів.

Під час обшуків у фігурантки виявили понад 450 тис. доларів та колекцію ювелірних виробів, які вона переховувала за різними адресами.

Зазначимо, 21 жовтня Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним Хмельницькою МСЕК.

Повідомляється, що Міністерство охорони здоров’я України провело перевірки обґрунтованості рішень про встановлення інвалідності чоловікам у віці від 18 до 60 років, прийнятих у період з 27 вересня 2023 по 10 листопада 2023 (розглянуто комісією — 53 тисячі 734 справи, відібрано для перегляду — 781 справу).

Крім того, 21 жовтня президент України Володимир Зеленський призначив засідання РНБО і вимагає реакції правоохоронців щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями та оформленням фальшивих інвалідностей, зокрема прокурорам. Він назвав це “нахабством” та наголосив на тому, що це, зокрема прокурори, які скористалися своїми зв’язками із МСЕК та постворювали собі фальшиві інвалідності.