Про це президент України повідомив у вечірньому зверненні.
На жаль, у тилу тут, в Україні, стаються речі, з якими жодних ворогів не треба. Це реально внутрішній ворог.
Зеленський пояснив, що говорить про те, що відбувається з МСЕК (медико-соціальними експертними комісіями). Президент назвав це “нахабством” та наголосив на тому, що це, зокрема прокурори, які скористалися своїми зв’язками із МСЕК та постворювали собі фальшиві інвалідності.
Я чекаю від правоохоронців, зокрема передусім СБУ, ДБР, Офісу генпрокурора, відповідних швидких жорстких рішень.
Зазначимо, що президент України заявив, що вже призначив засідання РНБО (Ради національної безпеки та оборони України).
Реакція генпрокурора України
Офіс генерального прокурора оприлюднив перші результати службового розслідування щодо набуття інвалідності прокурорами та ініціював створення робочої групи із залученням міжнародних експертів.
За словами генерального прокурора Андрія Костіна, масштабне службове розслідування було розпочато одразу, щойно ця інформація з’явилася у медіа. Воно стосується не лише хмельницьких прокурорів, а всіх органів прокуратури — всіх рівнів, включно з Офісом генерального прокурора.
Я вважаю, що всі прокурори, щодо яких є сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження. Поки це не зроблено в рамках кримінальних проваджень.
Зазначимо, що на сьогодні встановлено, що 61 прокурор органів прокуратури Хмельниччини має інвалідність. Це Хмельницька обласна прокуратура та окружні прокуратури Хмельницької області. 80% з них, 50 осіб, отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення.
Костін також підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я щодо комплексної реформи системи медико-соціальної експертизи та заявив про готовність долучитися до цієї ініціативи, про це він заявив у програмі “Факти тижня”.
Що передувало
Нагадаємо, що в керівниці Хмельницького обласного МСЕК Тетяни Крупи в робочому кабінеті було виявлено 100 тисяч доларів США, медичні документи з ознаками підроблення, а також списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами.
16 жовтня 2024 року стало відомо про те, що Крупа, ймовірно, оформила інвалідність для 50 місцевих прокурорів на чолі з обласним прокурором. Через це генпрокурор Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування. 17 жовтня 2024 керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник подав заяву на звільнення.