За традицією вважається, що щороку в один і той же час “брама між світом живих та світом мертвих” відчиняється в ніч із 31 жовтня на 1 листопада.

За давньокельтською легендою, через ворота на землю потрапляють душі померлих. Тому дорослі та діти по всьому світу одягаються у костюми різної нечисті або фантазійних персонажів — за повір’ям вбрання буде відштовхувати злі сили.

Це свято з особливим розмахом відзначають у Західній Європі та Америці, люблять Геловін також у Японії, Південній Кореї, Сінгапурі, Австралії, Новій Зеландії та країнах Океанії.

Мешканці країн, де Геловін особливо увійшов у культ, щороку вирізняють головний символ свята — гарбуз у формі черепа — та запалюють усередині свічку. Він називається ліхтариком Джека. Будинки прикрашають усілякими моторошними атрибутами — вішають павутиння, малюють сліди крові на підлозі, чіпляють кажанів та привидів на стінах. Потім шанувальники Геловіна ходять від будинку до будинку, випрошуючи солодощі з фразою «Цукерки або смерть». Вважається, що таким чином за гостинець обіцяють помолитися за душі померлих родичів.

Як святкують Геловін в Україні

В Україні Геловін відзначають не так масово й не з таким розмахом, як у західних країнах, однак дехто все ж влаштовує вечірки та одягає страшне вбрання для розваг.

Креативно, що серед працівників ДСНС України з’явився геловінський челендж, де рятувальники приміряють на себе тематичні костюми. Патрулі Полтавської області та Бориспільського району Київщини обрали собі образи привидів.

Водночас одеські надзвичайники танцювали в моторошних масках клоуна, Анонімуса, Франкенштейна та іншої нечисті.

А в Київському метрополітені можна було впізнати Спайдермена, Чумного лікаря та ліквідатора Чорнобильської АЕС, який просидів усю дорогу у протигазі.