Про це в інтерв’ю CBS News сказав радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван.

Салліван зазначив, що підхід адміністрації чинного президента США в останні дні “залишається таким же, як і протягом останніх двох з половиною років: поставити Україну в якомога сильнішу позицію на полі бою, щоб вона, зрештою, зайняла якомога сильнішу позицію за столом переговорів”.

Радник Байдена підтвердив, що адміністрація до завершення свого терміну прагнутиме використати всі виділені Конгресом ресурси на військову підтримку України.

“І, звичайно, президент Байден матиме можливість протягом наступних 70 днів довести Конгресу і новій адміністрації, що Сполучені Штати не повинні відходити від України, що відхід від України означає ще більшу нестабільність в Європі”, – додав він.

Водночас Салліван відмовився говорити, чи йдеться про якусь конкретну законодавчу пропозицію стосовно фінансування.

“Президент Байден буде доводити, що нам потрібні постійні ресурси для України після закінчення його терміну, тому що загроза для України залишиться незалежно від того, що саме відбувається на полі бою або за столом переговорів”, – зауважив радник президента США з нацбезпеки.

Нагадаємо, під час передвиборчої кампанії Дональд Трамп неодноразово стверджував, що «закінчить війну», якщо буде переобраний, не розкриваючи, що саме робитиме. Одного разу він заявляв, що зможе припинити війну за 24 години.

Уже після обрання Трампа видання Wall Street Journal писало про план, який нібито передбачає, що Київ пообіцяє не вступати до НАТО щонайменше 20 років, а США в обмін на це продовжуватимуть надсилати Україні зброю. При цьому Росія та Україна нібито мали б погодитися на демілітаризовану зону в понад 1200 кілометрів.

Додамо, що радник президента України з комунікації Дмитро Литвин висловив сумнів щодо достовірності оприлюдненого Wall Street Journal плану завершення війни в Україні та висловив припущення, що цей план може мати російський слід.