Про це повідомляє проєкт інтернет-видання «Радіо Свобода» «Ехо Кавказу».

Затриманих звинуватили в адміністративних порушеннях – непокорі вимоги поліції та дрібному хуліганстві.

Як повідомляє агентство «Новини-Грузія», серед затриманих – журналіст телекомпанії «Мтаварі» Бека Коршіа. Адвокат сказав, що спецназ «схопив» його, коли він ішов вулицею Джавахішвілі у бік мосту Галактіоні вже після розгону на Руставелі.

Також повідомлялося про арешт члена «Коаліції за зміни» Цотне Коберідзе. Політик заявив, що незабаром його відпустили – Коберідзе формально залишається депутатом парламенту Грузії, його заяву про відмову від мандату наразі не задовольнили.

Коберідзе повідомив на своїй фейсбук-сторінці, що при затриманні силовики його били та робили принизливі коментарі:

«Вони зняли зі мною якесь фото і сміялися: «Ми за тебе вболіваємо. Ну, коли країну врятуєш?». Потім мене вивели на вулицю Чичінадзе, поставили посеред і там побили, били приблизно хвилину. Потім у поліції зі мною добре поводилися».

Відомо про затримання колишнього заступника міністра економіки Грузії Зураба Алавідзе та його сина.

Медіа також поширили кадри жінки середніх років, яка в сльозах говорила про затримання свого 19-річного сина з тяжкою формою епілепсії. Вона повідомила, що попередила силовиків про хворобу юнака та просила його не затримувати, але її проігнорували. Невдовзі «Народний захисник Грузії» заявив, що хлопця відпустили після втручання його апарату.

МВС заявляє, що поліція була змушена розпочати розгін акції через агресивні дії окремих протестувальників. Ті, як стверджується, обстрілювали поліцію та парламент феєрверками, кидали у співробітників каміння та ображали їх.

Омбудсман Грузії, своєю чергою, вважає, що на момент початку розгону акція мала мирний характер і «не існувало жодних правових підстав для втручання у свободу зібрань».

У Тбіліському міському суді розглядається кілька справ затриманих на мітингах протесту. У тому числі щодо популярного актора Андро Чічінадзе — його затримання викликало протест діячів культури та відставку популярних провідних проурядових каналів.

На акції у суду сьогодні багато тих, хто раніше ніколи не брав участі у протестах.

«Протестуємо, через Андро», — кажуть вони тепер.

На цьому засіданні розглядаються справи шести затриманих, які об’єднані в один кейс. Прокуратура звинувачує за ч. 2 ст. 225 КК, в участі у груповому насильстві. За цією статтею загрожує до 6 років позбавлення волі.

Суддя відмовився перенести слухання до великої зали, яка могла б вмістити всіх охочих бути присутніми на процесі.

Раніше прем’єр Грузії Іраклі Кобахідзе заявив, що спроба влаштувати «нацмайдан» у Грузії провалилася, і влада контролює ситуацію.

Акції в Грузії відбуваються з 28 листопада. Вони почалися після того, як Кобахідзе заявив про зупинення переговорів щодо вступу країни до ЄС до 2028 року.