Про це пишуть Reuters та Bloomberg.
Президент України на брифінгу для ЗМІ вийшов разом із Президентом Європейської ради Антоніу Коштою. Зеленський у Брюсселі обговорить ядерну безпеку, захист критичної інфраструктури та посилення виробництва ОПК. Гарант наголосив на важливості домовленостей щодо збільшення військової підтримки та пошуку єдності між новою адміністрацією Трампа і ЄС.
За даними Reuters, лідери ЄС на Саміті планують надіслати Трампу чіткий меседж про свою рішучу підтримку України. На порядку денному також обговорення викликів у сфері безпеки та економіки, пов’язаних із його поверненням у Білий дім.
Bloomberg пише, що лідери Європейського Союзу мають намір уникати прямої критики Китаю за його підтримку війни Росії проти України на саміті в Брюсселі.
Згідно з проектом заяви за підсумками Саміту, з яким ознайомилися журналісти і який ще може змінитися до того, як лідери затвердять його в четвер, Іран і Північна Корея «рішуче засуджуються» за підтримку війни росії, надання Москві зброї, а у випадку з Пхеньяном — військ, повідомляє агентство.
Кілька країн ЄС наполягали на включенні Китаю до вищевказаного списку і можуть підняти питання про це на Саміті. Один із співрозмовників сказав, що Україна нібито просила ЄС не ставити Китай на один рівень з Іраном і Північною Кореєю. Але український чиновник заперечив це, заявивши, що Київ не звертався з таким проханням.
Стриманість ЄС у присоромленні Китаю контрастує з останнім раундом санкцій, спрямованих проти кількох китайських компаній за допомогу росії у розробці ударних безпілотників і обхід торговельних обмежень ЄС щодо технологій, які використовуються в озброєннях або необхідні для їх створення.
Китай і Гонконг залишаються найбільшими постачальниками обмежених критичних технологій до Росії. Підтримка Пекіна зросла в останні місяці і включає в себе геопросторову розвідку, яка допомагає Росії завдавати ударів по Україні, повідомляло раніше агентство Bloomberg.
Це призвело до того, що G7 посилила свою критику Китаю, назвавши Пекін пособником російської війни на початку цього року. НАТО використовувала схожі формулювання, нагадують журналісти.