219 випадків цькування у школі (ст 173-4 КУпАП) зафіксувала поліція за 10 місяців 2024 року. Кожен другий протокол за цькування складаються на підлітків у віці з 14 до 16 років. Про це повідомив “Опендатабот”.

Переважно, на булінг скаржаться батьки. За місяць роботи в Україні онлайн-кнопки для анонімних звернень щодо булінгу, було подано 85 повідомлень, переважно від батьків. Найбільше звернень зафіксовано у Києві та області.

Статистика свідчить, що випадків булінгу поменшало у порівнянні з періодом до початку повномасштабної війни. За даними Українського інституту дослідження екстремізму, 40% дитячих самогубств стаються саме внаслідок цькування.

Водночас суди стали ефективніше розглядати подібні справи: від початку року було винесено 160 рішень. Це 73% від усіх складених у 2024 році протоколів. До порівняння, у попередні 3 роки, в середньому, рішення були винесені у 60% справ.

Кожен другий протокол за цькування складаються на підлітків у віці з 14 до 16 років: 124 протоколи цьогоріч. У 80% цих протоколів вже винесено рішення. Варто зазначити, що таких порушень суттєво побільшало за останні два роки: у 2021 році протоколи на підлітків сягали 45% справ.

Майже кожне шосте зафіксоване правопорушення — це булінг, вчинений групою людей або ж повторно. Від початку року зафіксовано 37 таких справ. Ще 12 протоколів було складено на освітян, які знали про булінг, але не не повідомили про нього.

Наразі штрафи за булінг становлять від 850 до 3400 грн, хоча освітня омбудсменка пропонує підвищити штрафи до 10 000 грн.

Цькувальники несуть відповідальність з 16 років, до цього відповідальність несуть батьки. Керівники шкіл також несуть відповідальність за замовчування випадків булінгу.