Про це заявила заступниця генерального секретаря ООН з питань роззброєння Ізумі Накаміцу під час засідання Радбезу ООН 20 грудня.

За її словами, найбільше втрат серед цивільного населення спричинено застосуванням Росією зброї далекої дії. У листопаді такі атаки стали причиною близько 42% загиблих і поранених – це суттєво більше, ніж у попередні місяці.

Окрім того, Накаміцу навела дані Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні за 2024 рік. З 1 січня по 30 листопада внаслідок застосування авіаційних бомб загинув 341 мирний житель, а 1803 особи отримали поранення. Ці показники втричі та вшестеро перевищують торішні цифри.

“За період з 24 лютого 2022 року до 30 листопада 2024 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало в Україні понад 12 340 загиблих і 27 836 поранених серед цивільних осіб”, – сказала вона.

Нагадаємо, в ООН озвучують лише верифіковані дані, точна кількість загиблих цивільних внаслідок російської війни невідома і може бути значно більшою. Зокрема кількість загиблих у Маріуполі внаслідок війни залишається предметом дискусій, оскільки точні дані встановити складно через тривалі бойові дії та окупацію міста.

У квітні 2022 року мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив про понад 20 тисяч загиблих. У лютому 2024 року правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила звіт, у якому зазначено, що з березня 2022 по лютий 2023 року в Маріуполі загинуло щонайменше 8 тисяч людей через бойові дії.

Водночас, за інсайдерськими даними, кількість загиблих може сягати 100 тисяч, враховуючи цивільних, які загинули внаслідок бомбардувань, гуманітарної катастрофи та інших факторів.