Про це пише видання BNN Bloomberg.

Реактор Flamanville-3 — перше подібне доповнення з 1999 року — приєднається до парку з 56 реакторів EDF у Франції, які виробляють понад дві третини електроенергії в країні та є основою енергосистеми Західної Європи.

Після виходу на повну потужність новий блок забезпечить стабільне джерело постачання, яке може бути особливо корисним у години пік взимку. Збільшення ядерного виробництва також скоротить використання газових електростанцій.

«Підключення Фламанвіля є історичною подією для всієї ядерної галузі», — сказав головний виконавчий директор EDF Люк Ремонт.

У 2024 році Франція планує досягти рекордного експорту електроенергії, оскільки місцевий попит залишається низьким. Країна продовжує додавати відновлювані потужності. Краща генерація з ядерного парку EDF також допомагає стримати гуртові ціни та частково скасовує зростання рахунків, викликане енергетичною кризою в Європі.

Реактор Фламанвіль-3 на північному заході країни додає 1,6 гігавата потужності, підвищуючи загальну атомну потужність Франції приблизно до 63 гігават. Попереду етап випробувань, який має завершитися влітку 2025 року.

Після 18 місяців ефективного виробництва електроенергії блок буде зупинено щонайменше на 250 днів для повної перевірки та планової заміни кришки корпусу реактора.

«Цей ранок знаменується завершенням титанічних зусиль, які зрештою принесли плоди. Довгий шлях, який не був ані легким, ані ідеальним», – заявила колишня міністерка енергетики Агнес Паньєр-Рунашер у мережі “Х”. «Ми вивчаємо всі уроки, щоб досягти успіху в відновленні ядерної енергетики».

Реактор почав роботу на 12 років пізніше, ніж планувалося. З моменту початку будівництва у 2007 році бюджет на будівництво збільшився в чотири рази та становить приблизно 13,2 мільярда євро. Це породило тривалі сумніви щодо спроможності французької атомної промисловості будувати реактори вчасно та за графіком.