Про причини та способи вирішення ситуації «кристального» водопостачання в столиці пояснює «Київводоканал».

З крану йде іржава або брудна вода

Причина: У будинку проводився ремонт на внутрішньобудинковій мережі.  Після того, як воду вмикнули знову після її відсутності впродовж ремонту, зі стінок труб зриваються відкладення іржі.

Що робити? Спустити воду, поки вона не стане прозорою. Якщо це явище систематичне, то звернутися до керуючої компанії (ЖЕК, ОСББ) щодо промивки або заміни внутрішньобудинкової мережі.

З крану йде зеленувата або жовтувата вода із затхлим запахом

Причина: Водою у квартирі довго не користувались (ви були у відпустці тощо) або у будинку дуже низький розбір води, тому вода застоялась у трубах.

Що робити? Спустити воду, доки вона не стане прозорою, а запах не зникне.

У води дуже різкий запах хлору

Причина: Можливо, за вашою адресою здійснювалась промивка мереж. Про це ми завжди попереджаємо на нашому сайті, а керуючі компанії розміщують оголошення у будинках. Зазвичай профілактичні роботи проводяться вночі, і в цей час дійсно не рекомендується користуватися водою з крану для приготування їжі та санітарно-гігієнічних потреб.

Що робити? Після завершення профілактичних заходів перед застосуванням воду з крану потрібно спустити протягом кількох хвилин. Легкий запах хлору у воді є нормальним, але якщо він вам не подобається  – наберіть воду у ємність та дайте відстоятись.

Наразі 40% води у Києві вже оброблюється більш сучасними реагентами, завдяки чому вода вже немає присмаку та запаху хлору. Відповідно до програми “Стоп хлор” Київводоканал повністю відмовиться від хлорування до кінця 2022 року.

З холодного крану йде гаряча вода

Причина: Стався витік у бойлері, який забезпечує гаряче водопостачання будинку, і гаряча вода стала потрапляти до мереж холодного водопостачання. Якість води, яка пройшла через теплоносій, дійсно не відповідає усім стандартам питної, тому не рекомендована до вживання.

Що робити? Звернутися до Київтеплоенерго або до керуючої компанії (ЖЕК, ОСББ).

Вода залишає осад при кип`ятінні / з`являються білі пластівці при виморожуванні

Причина: Наявність солей кальцію й магнію у воді. Ці елементи є важливими для здоров`я людини та мають бути присутні у питній воді.

Що робити? Ви можете встановити додаткові фільтри на кран, але лікарі  не радять вживати постійно лише фільтровану або дистильовану воду. Систематичне вживання виключно такої води, яка не залишає накипу, може призвести до захворювань, пов’язаних із порушенням водно-сольового балансу організму.

Якщо перераховані вище поради не вирішили проблему, кияни можуть звернутися до call-центру за номером (044) 202-02-02 або до аварійної служби за номерами 15-81 чи (044) 200-73-01 та залишити заявку щодо сумнівної якості води.

Нагадаємо, сьогодні через планові ремонтні роботи, тимчасово вода відсутня у будинках на 9 вулицях.

Фото: unsplash