Про це він заявив в інтерв’ю сербському телебаченню.
В інтерв’ю він не уточнив, звідки у нього така інформація, однак у грудні Вучич уже говорив про плани США запровадити санкції проти NIS. Тоді він називав дату 1 січня, проте до цієї дати про санкції не було оголошено. У Держдепартаменті не підтвердили та не спростували слова сербського президента про те, що санкції будуть запроваджені.
За словами Вучича, санкції набудуть чинності не одразу, а, ймовірно, з відстрочкою до 15 березня. За цей час Белград повинен буде розв’язати питання зі структурою власності компанії, щоб уникнути набрання чинності санкцій. Зараз більшість акцій NIS – 56,15% – належать російським компаніям “Газпром нафта” і “Газпром”. Як зазначив сербський президент, поки невідомо, якими будуть умови США: чи буде достатньо, щоб російські компанії не мали в компанії контрольного пакета або їхню частку в NIS доведеться викупити повністю.
Вучич заявив, що Сербія готова як крайній захід і до варіанта викупу у російських компаній акцій NIS, що їм належать — їх вартість оцінюється приблизно в 700 мільйонів євро. Водночас він наголосив, що у разі купівлі в адміністрації США можуть постати питання щодо того, на що підуть отримані російською стороною гроші.
Раніше Вучич також стверджував, що близько 20 січня має намір обговорити телефоном з Путіним ситуацію навколо компанії NIS.
Сербія значною мірою залежить від російських енергоносіїв, і ця залежність була одним із ключових аргументів офіційного Белграда не запроваджувати санкції проти Москви. “Газпром” – єдиний постачальник газу до країни та основний власник обох газопроводів, якими російський газ доставляється до будинків та підприємств Сербії.
З початку російського вторгнення в Україну Бєлград відмовився приєднатися до західних санкцій і продовжує підтримувати зв’язки з чиновниками у Кремлі, хоча офіційно і засудив вторгнення.