Про це розповів начальник КМВА під час робочої наради.
Керівники РДА представили звіти про виконану роботу, а також озвучили основні виклики, які потребують вирішення у найближчій перспективі. Особливу увагу під час наради Тимур Ткаченко приділив таким напрямам:
- розробці алгоритму дій для ліквідації наслідків ворожих ударів. Начальник КМВА наголосив на необхідності створити чіткий і дієвий механізм, який дозволить швидко й ефективно реагувати на наслідки ворожих ударів;
- облаштуванню укриттів та оперативному зворотному зв’язку з киянами про стан укриттів.
Ткаченко акцентував на необхідності терміново збільшити кількість інклюзивних укриттів у столиці, адже їхня частка зараз критично низька. Він зазначив, що досвід інших країн показує важливість такої інфраструктури навіть після завершення бойових дій.
Окрім того, для оперативного контролю за станом укриттів буде розроблено спеціальний цифровий інструмент у застосунку “Київ Цифровий”. Кияни зможуть через нього повідомляти про проблеми з укриттями, що дозволить КМВА швидко реагувати на зауваження.
Також обговорювалося питання енергетичної стійкості “Пунктів незламності”. Голови районів відзвітували про забезпечення їх альтернативними джерелами живлення.
Наразі відповідальність за роботу укриттів несуть керівники установ, де вони розташовані, та голови районів. Голови РДА мають забезпечити доступ до укриттів, позначених на мапі укриттів Києва, та їхнє належне облаштування.
Нагадаємо, що в Україні втричі збільшилася кількість укриттів та сховищ за три роки війни. У 2022 році до повномасштабного вторгнення захисних споруд було 20 тисяч, у 2025 — вже понад 62 тисячі.