Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк з Голосу.

Депутати хочуть створити два звичайні адміністративні суди замість одного вищого. Це може суперечити зобов’язанням перед МВФ.

Здається, тут буде проблема з відповідністю вимогам МВФ“, – написав Железняк.

Законопроєкт депутата Власенка (Батьківщина) передбачає створення не єдиного Вищого адмінсуду, а двох окремих судів: Київського міського окружного адміністративного суду (перша інстанція) та Київського міського апеляційного адміністративного суду (апеляційна інстанція).

Київський міський окружний адміністративний суд у випадку ухвалення законопроєкту в чинній редакції розглядатиме справи з оскарження актів Кабінету міністрів України, міністерств, Національного банку, справи щодо державного регулювання у сфері медіа, реєстрації політичних партій, діяльності антикорупційних органів тощо, адміністративні справи, пов’язані з рішеннями Антимонопольного комітету України, державного фінансування політичних партій, інші справи з місцем перебування сторін у межах міста Києва.

Законопроєкт передбачає, що конкурси на посади суддів в адміністративні суди проводяться за правилами, встановленими законом “Про судоустрій і статус суддів”.

Урядовий законопроєкт пропонував створення окремої експертної ради при Вищій кваліфікаційній комісії суддів для оцінки доброчесності та професійної компетентності кандидатів на посади суддів Вищого адмінсуду.

Урядовий документ критикували, зокрема, за те, що міжнародникам у доборі суддів віддавали лише 3 голоси з 22. Тоді як альтернативний законопроєкт взагалі не передбачає участі міжнародників у доборі суддів.

Сергій Власенко при цьому є одним із співавторів подання до Конституційного суду нардепів ОПЗЖ з вимогою визнати неконституційною будь-яку участь міжнародників у доборах держслужбовців.

Нагадаємо, що Верховна Рада продовжила термін добровільного повернення на службу після першого самовільного залишення військової частини до 1 березня.