Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні, коментуючи низку скандальних заяв Ілона Маска, сказала, що американський мільярдер “не становить небезпеки для демократії”.

Заяву італійської прем’єрки у четвер наводить ANSA.

Натомість, переконана Мелоні, “втручання” відбувається в інших випадках, коли “багаті люди використовують ресурси для фінансування партій та асоціацій по всьому світу, щоб впливати на політику, як у випадку з (Джорджем) Соросом”.

“Маск висловлює свою позицію, і це те, про що ми говоримо. Вам це може подобатися чи ні, але коли мені кажуть, що існує небезпека втручання, я відповідаю, що це не перший випадок, коли відомі та багаті люди висловлюють свою думку”, — сказала очільниця уряду Італії.

Також Мелоні, коментуючи нещодавні заяви обраного президента США Дональда Трампа щодо зазіхань на Гренландію або Канаду, сказала, що не вірить у те, що Сполучені Штати захоплюватимуть територію силою.

Вона переконана, що заяви Трампа є “посланням” іншим світовим гравцям.

“Ми вже бачили Трампа на посаді президента США, ми маємо справу з людиною, яка, коли щось робить, робить це не просто так. Я думаю, що його заяви — це скоріше послання іншим великим світовим гравцям, а не ворожі претензії до цих країн”, — зазначила італійська прем’єрка.

За її словами, Панамський канал, над яким Трамп погрожував відновити контроль, “має вирішальне значення для світового ринку і для США”.

“Гренландія є особливо стратегічною територією, багатою на стратегічну сировину: це території, на яких в останні роки ми спостерігаємо зростаючу китайську присутність. Аналогічну аргументацію можна навести і щодо Канади”, — розповіла Мелоні.

Прем’єрка Італії вважає, що заяви Трампа — “це сильний спосіб сказати, що США не стоятимуть осторонь, очікуючи, що інші великі світові гравці будуть рухатися в зони, які становлять стратегічний інтерес для США”.

“У найближчі години я також поговорю з моїми колегами з ЄС, але мені здається, що питання полягає саме в цьому”, — додала вона.

У вівторок Трамп не відкинув можливості того, що США можуть застосувати військову силу для захоплення арктичного острова або Панамського каналу.

Нагадаємо, останнім часом Ілон Маск зробив низку суперечливих заяв проти світових лідерів, що викликало значний резонанс у міжнародній спільноті.

Маск звинуватив британську владу в приховуванні масштабів насильства над дітьми, використовуючи термін “Rape of Britain” (“Наруга над Британією”). Він також заявив, що прем’єр-міністр Кір Стармер був “глибоко причетний” до цих подій.

Також Маск запустив опитування у своїй соцмережі “X” з питанням, чи повинна Америка “звільнити” британський народ від їхнього “тиранічного уряду”. Близько 58% учасників підтримали цю ідею.

Нещодавно американський бізнесмен, який, як очікується, приєднається до адміністрації новообраного президента США Дональда Трампа, публічно підтримав ультраправу партію “Альтернатива для Німеччини, а канцлера Німеччини Олафа Шольца назвав “дурнем” і закликав піти у відставку.

А 8 січня Маск назвав прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо “дівчинкою” у відповідь на його заяву про те, що Канада ніколи не стане частиною Сполучених Штатів.  Маск написав на платформі “X”: “Дівчинко, ти більше не губернатор Канади, тому не важливо, що ти кажеш”.

Цей коментар з’явився після того, як Трюдо відреагував на заяви обраного президента США Дональда Трампа про можливість приєднання Канади як “51-го штату”. Трюдо категорично виключив таку можливість, наголосивши на важливості партнерства між двома країнами.