Про це Ніколаєнко написала на своїй сторінці у фейсбуці.
В оновленому дописі Ніколаєнко пояснила, що вчора наглядова рада АОЗ повідомила про продовження контракту з Мариною Безруковою. Цьому передувало кілька зустрічей наглядової ради і представників міністерства.
На останній МО передало свої застереження.
“У вівторок наглядова, ознайомившись з наданими МО документами, ухвалила рішення продовжити контракт. Сьогодні прийшло непогодження від МО”, – написала Ніколаєнко.
Вона звернула увагу, що “вже місяць іде боротьба за статути наглядових, в контексті так хто ж має ухвалити остаточне рішення”.
Ніколаєнко також нагадала слова юриста Міноборони на антикорупційному комітеті:
“Питання призначення і звільнення директора агенції лишається у виключній компетенції наглядової ради. Так сформульовано у чинній редакції статуту. Додався пункт, що міністерство погоджує ці рішення, до того як наглядова їх прийме. Ідея була виключно в тому, що міністерство долучить свої сили і засоби для того, щоб перевірити відповідних кандидатів, допомогти й убезпечити ситуацію, коли керівником стане людина, яку не до кінця перевірили. І не вважаємо це погодження втручанням в компетенцію наглядової ради”, – вказав юрист Міноборони.
Нагадаємо, Наглядова рада Агенції оборонних закупівель 21 січня прийняла рішення про подовження контракту з чинною директоркою АОЗ Мариною Безруковою.
Нагадаємо, Безрукова стала очільницею Агенції оборонних закупівель у січні 2024 року. Як повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК), у вересні 2024 року міністр оборони Умєров планував звільнити її й призначити на цю посаду нардепку від партії “Голос” Олександру Устінову. Коментуючи цю інформацію, Устінова сказала, що восени 2024 року кандидатур на посаду директора АОЗ було дві – вона та заступник директора Агенції оборонних закупівель Артем Ситник.
14 січня на “Українській правді” вийшов великий блог Устінової із критикою нинішнього керівництва АОЗ і його роботи.
“Як би прикро не було це визнавати, але агенція в нинішньому керівному складі не може впоратися із завданням, покладеним на неї. Замість контрактів – постійні скандали і злиття інформації, назв компаній, які часто пов’язані з іноземними спецслужбами і тягнуть нам те, що не мали б. Весь світ дізнається з начебто закритої інформації ціни, за якими ми купуємо і в кого. Це неприпустимо в воєнний час, бо це нічим іншим, окрім як підіграванням ворогу, назвати не можна”, – написала Устінова.
Устінова заявила, що АОЗ використала лише третину бюджету до кінця року й у грудні активно освоювала кошти й уклала великі контракти.
В інтерв’ю “Українській правді” 19 січня Безрукова заявила, що слова Устінової стали викликом для агенції.
“Це кричуща маніпуляція або елементарне нерозуміння процесів. Ми працювали згідно з планом асигнувань, і велика частина бюджету була запланована на грудень. Мені важко оцінити рівень компетенції людини, яка дозволяє собі такі заяви, але я підозрюю, що вони були зроблені з метою дискредитації”, – прокоментувала вона заяву народної депутатки.
Також додала, що має інформацію, що Устінова претендує на посаду директорки АОЗ. Безрукова повідомила про намір залишитися на посаді та продовжувати реформування системи оборонних закупівель.