«Важко знайти більш лицемірний політичний клас у світі, ніж брюссельські бюрократи. Вони вимагають, щоб ми відмовилися від російського газу, тоді як у Західну Європу надходить більше російського СПГ, ніж будь-коли раніше. Вони також хочуть позбутися російської нафти, якщо, звичайно, вони не зможуть купити її якимось азіатським шляхом», — написав Орбан у соцмережі Х.

«Європейці втомилися від брехні та обману Брюсселя. Вони хочуть доступних цін на енергоносії та економічного процвітання!» — додав він.

Крім того, прем’єр Угорщини в інтерв’ю місцевій радіостанції Kossuth заявив, що погодиться на продовження санкцій проти Росії лише за умови виконання Україною кількох умов.

Серед них він назвав відновлення транзиту газу з РФ, гарантії, що транзит російської нафти не буде припинено, і відмову від атак на Турецький потік з боку України.

«Якщо Україна хоче допомоги, наприклад, у санкціях проти Росії, то, будь ласка, нехай запустять знову транзит газу і дозволять країнам Центральної Європи, зокрема Угорщині, отримувати необхідний нам газ», — сказав Орбан.

Ще однією умовою угорський прем’єр назвав гарантії, що транзит нафти через Україну не буде припинено.

«Якщо ви хочете, щоб Європа і далі продовжувала санкції, а ми платимо за це ціну, то хоча б зробіть так, щоб зменшити наші грошові втрати», — додав він.

Водночас, як пише Politico, Угорщина, ймовірно, відступить від спроб заблокувати продовження санкцій ЄС проти Росії.

Раніше Орбан, серед іншого, заявив, що ЄС повинен почекати і дізнатися, як Трамп поставиться до російських санкцій, перш ніж вживати подальших заходів.

У середу Орбан отримав відповідь у вигляді посту Трампа в соціальній мережі Truth Social. Президент США заявив, що Росія повинна “припинити безглузду війну». Якщо вона цього не зробить, додав він, “у мене не буде іншого вибору, окрім як накласти високі податки, тарифи і санкції на все, що Росія продає США”.

Дипломати в Брюсселі відчули, що Угорщина готова відмовитися від загрози вето. За словами двох дипломатів, представник Угорщини на зустрічах у четвер заявив, що його країна ще не прийняла рішення щодо продовження санкцій.

24 січня, коли чиновники з 27 країн ЄС мають продовжити санкції. ЄС також прагне накласти нові санкції на РФ в найближчі тижні.

Якщо санкції не будуть продовжені, міністри закордонних справ ЄС можуть розглянути це питання в понеділок, коли вони зберуться в Брюсселі, щоб обговорити свою політику щодо Росії з Трампом.

Формально чиновники мають час до 31 січня, щоб продовжити санкції.

Якщо ЄС проґавить остаточний дедлайн без повторного дозволу, найпершим наслідком буде те, що заморожені російські кошти — більшість з яких зберігається в бельгійському депозиті Euroclear — повернуться назад до Кремля.