Відповідну заяву ЦПК опубліковано на сайті організації.

У тексті заяви йдеться, що 24 січня Умєров не підтримав рішення наглядової ради Агентства оборонних закупівель (АОЗ) про продовження контракту з директоркою Мариною Безруковою ще на рік та звільнив двох членів наглядової ради — Тараса Чмута та Юрія Джигіра, які голосували за це рішення.

Там також підкреслили, що статут АОЗ передбачає функціонування наглядової ради, а Міністерство оборони не має права приймати рішення щодо продовження чи непродовження контракту з керівником АОЗ. У ЦПК додали, що ці повноваження, згідно із законом про управління об’єктами державної власності, належать виключно наглядовій раді.

Зазначається, що Умєров ухвалив відповідне рішення «навмисно, задля досягнення власних вигод», що суперечить інтересам Міністерства оборони, завдавши «значної шкоди обороноздатності України».

На основі цих дій ЦПК подав заяву до НАБУ за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, яка стосується зловживання владою або службовим становищем.

Нагадаємо, 20 січня наглядова рада агенції подала Умєрову рекомендацію продовжити на один рік контракт з Мариною Безруковою.

24 січня наглядова рада АОЗ продовжила повноваження директорки Безрукової, оформивши це як додаткову угоду до контракту. Документ щодо продовження контракту на рік підписав представник держави та голова ради Юрій Джигир.

Однак міністр оборони Рустем Умєров заявив, що замість Безрукової АОЗ очолить Арсен Жумаділов, який нині очолює Державний оператор тилу. Також Умєров заявив про відкликання двох представників держави з наглядової ради та її перезапуск «найближчим часом».

Після цього очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін висловив думку про те, що міністра оборони необхідно відправити у відставку, оскільки він є винним у зриві реформи оборонних закупівель.

Раніше журналісти опублікували розслідування, в якому розповіли, що у листопаді минулого року уряд за поданням міністра оборони Рустема Умєрова забрав з бюджету Міноборони 23 млрд грн і віддав їх Державній прикордонній службі на закупівлю боєприпасів. Вся сума була перерахована за 100% авансом компанії Phu Lechmar, яка не є виробником зброї, а є лише посередником. Журналісти звернули увагу на те, що ця компанія раніше отримувала контракт на постачання боєприпасів ЗСУ і не виконала його. Також журналісти виявили зв’язок цієї компанії з компанією «Львівський арсенал», яка ще за часів міністра оборони Олексія Резнікова отримала повну передоплату в сумі 1,5 млрд грн за постачання снарядів з Європи, але не поставила їх.

Тоді керівниця АОЗ Марина Безрукова коментувала, що ці гроші мали бути використані для укладення додаткових угод із компаніями, які затримувалися через ліцензії. Безрукова стверджує, що умови контрактів, які уклала АОЗ, вигідніші, ніж пропозиції прикордонної служби.