Про це пише Bloomberg із посиланням на поінформовані джерела.
Вищий орган виконавчої влади блоку може представити план на місяць пізніше, ніж планувалося спочатку – 26 березня.
Очікується, що в дорожній карті будуть викладені кроки, необхідні для повної відмови країн-членів ЄС від російського палива, що є частиною зусиль, спрямованих на припинення фінансування повномасштабної війни в Україні.
Російський СПГ залишається однією з останніх великих енергетичних залежностей Європи після того, як зупинилися трубопровідні потоки через Україну.
Минулого року ЄС імпортував рекордні обсяги зрідженого газу з Росії. Найбільше закупили Франція, Іспанія та Бельгія. Низка інших країн ЄС також продовжує імпортувати ядерне паливо з України.
Група з десяти країн ЄС наполягала на посиленні заходів проти Росії шляхом введення обмежень на природний газ і СПГ, але ці зусилля ускладнюються необхідністю забезпечити одностайність серед усіх 27 членів блоку.
Комісія поставила перед собою необов’язкову мету звільнитися від російських постачань до 2027 року.
27 січня стало відомо, що Туреччина розпочала дипломатичні зусилля для відновлення енергетичних переговорів з ЄС, маючи на меті стати основним постачальником природного газу на фоні пошуку альтернативи російському постачанню. Цього ж дня повідомлялося, що Європейська комісія продовжить переговори з Україною про постачання природного газу до Європи та доєднає до цих переговорів Угорщину й Словаччину.