Про це заявляє пресслужба МКСК.
МКСК офіційно заявляє, що ще у 2022 році Костел Святого Миколая був переданий у користування римо-католицькій громаді на підставі договору, укладеного між цією релігійною громадою та Державною організацією «Національний будинок органної та камерної музики України» на виконання доручення Президента України. На сьогодні римо-католицька парафія є єдиним користувачем будівлі Миколаївського костелу у Києві.
Передача відбулася на умовах збереження його культурної функції. Відтоді статус будівлі залишався незмінним: вона є державною власністю, яка використовується для задоволення духовних потреб релігійної громади.
Крім того, в МКСК зазначили, що вживають заходів для збереження пам’ятки архітектури національного значення. У 2024 році було розроблено науково-проєктну документацію на невідкладні консерваційні роботи на обʼєкті.
Після російського ракетного удару в грудні 2024 року, в результаті якого було пошкоджено пам’ятку, складено дефектний акт та розроблена кошторисна документація на першочергові протиаварійні роботи.
Нагадаємо, 24 січня Дніпропетровський окружний адміністративний суд зобовʼязав МКСК передати у користування релігійній організації «Релігійна громада Парафія Святого Миколая Київсько-Житомирської Дієцезії у м. Києві» Костел Святого Миколая.
Раніше у Мінкульті заявили, що передача київського костелу Святого Миколая парафії буде можлива лише після того, як Національний будинок музики перемістять до іншого приміщення, а уряд ухвалить відповідний порядок.
Релігійна організація та Мінкульт у листопаді 2021 року уклали меморандум щодо передачі костелу парафії, проте строки зобов’язань двічі порушувалися – у червні 2022-го та травні 2024-го.
Адже закон № 2778-VI “Про культуру” забороняє виселення закладів культури з приміщення без надання їм іншого рівноцінного. Будинок музики планували перенести до флігеля Міжнародного центру культури і мистецтв Федерації професійних спілок, але наразі на цей комплекс накладений арешт.
З 2022 року католицька спільнота є єдиним користувачем костелу, а Будинок музики проводить концерти на інших майданчиках. Проте спільнота все одно має отримувати дозвіл балансоутримувача для господарчих справ, наприклад, для підключення генератора та дрібного ремонту. До пожежі парафія щопівроку мала подавати до Нацбудинку графік богослужінь.
Нагадаємо також, що 20 грудня 2024 року унаслідок ракетного удару Росії по Києву костел Святого Миколая був пошкоджений. Фахівці УМІВ оперативно зафіксували всі пошкодження, склали акт огляду та дефектний акт. На основі отриманих даних було сформовано перелік першочергових протиаварійних робіт, які необхідно виконати для забезпечення безпеки та збереження цієї унікальної архітектурної пам’ятки. Експерти визначили також перелік першочергових протиаварійних робіт, загальна вартість яких оцінюється в 30 мільйонів гривень.