Про це повідомляє Financial Times.
Зустріч ініціювала президентка Гондурасу Сіомара Кастро, яка є головою Спільноти держав Латинської Америки та Карибського басейну (Celac), на прохання колумбійського президента Густаво Петро.
Кастро зазначила, що на саміті обговорюватимуть питання міграції, довкілля та регіональної єдності.
26 січня Колумбія слідом за Мексикою відмовилась приймати два американські військові літаки, що депортували мігрантів. Після цього Дональд Трамп доручив запровадити 25% мита на торгівлю з Колумбією, а також анонсував візові та інші санкції. Невдовзі речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що Колумбія погодилася на «необмежений прийом» нелегальних мігрантів.
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум публічно висловила незгоду з політикою США, але приватно погодилась на багато вимог Трампа щодо повернення мігрантів і припинення торгівлі фентанілом, пише FT.
Як зазначає FT, ці події викликали занепокоєння в латиноамериканських країнах.
«Серед латиноамериканських посольств у Вашингтоні панує велика тривога. Здається, що ми повернулися в 1897 рік і епоху президента [Вільяма] Мак-Кінлі, який вторгся на Кубу і Філіппіни», — зазначив високопоставлений регіональний дипломат у Вашингтоні.
На думку старшого наукового співробітника вашингтонського аналітичного центру Міжамериканський діалог Майкла Шифтера, лідери латиноамериканських країн навряд чи підкоряться Трампу.
«Вони намагатимуться знайти баланс, розуміючи, що, з одного боку, вони повинні бути прагматичними, тому що Трамп насправді здатний запровадити санкції, які будуть дуже болючими для цих країн. З іншого боку, вони також повинні зберегти обличчя і показати, що вони мають національну гордість і захищають суверенітет», — зазначив Шифтер.
Нагадаємо, що у разі, якщо президент США Дональд Трамп повністю реалізує свої плани депортації зі Сполучених Штатів усіх нелегальних мігрантів чисельністю близько 11 мільйонів, це призведе до скорочення американського ВВП на 8%.