Про це свідчать результати аналізу Bloomberg.
Агентство зазначає, що американські інвестори поки що не дуже обурені планами Трампа, оскільки не вірять, що він дійсно збирається виконати їх у повному обсязі. Водночас 24 січня влада США дійсно почала депортацію нелегальних мігрантів у Гватемалу та Сальвадор військовими літаками.
«Люди дуже швидко забувають, що часто розмов набагато більше, ніж реального виконання, особливо враховуючи проміжні вибори через 20 місяців. Тож ми не хочемо надмірно екстраполювати те, що може бути короткостроковим спалахом, і помилитися», — сказав Тодд Алстен, інвестиційний директор Parnassus Investments.
Економісти та фахівці з Волл-стріт вважають, що, якщо Трамп реалізує свої пропозиції, інфляція зросте, а такі працемісткі галузі, як сільське господарство та будівництво, матимуть труднощі з пошуком працівників.
«Якщо ми говоримо про швидку депортацію 10 мільйонів людей, вважаю справедливим зауважити, що, хоча вплив не матиме такого масштабу, як епоха пандемії, він може бути близьким. Все це може болісно вплинути на зайнятість, інфляцію та економіку», — зазначив Марк Малек, головний інвестиційний директор брокерської компанії Siebert.
Згідно з оцінками стратегів інвестиційного банку Jefferies LLC, депортувати від одного до двох мільйонів людей на рік можливо. Але навіть це може бути руйнівним для багатьох компаній і секторів, пише Bloomberg. Агентство зауважує, що використання Трампом фондового ринку як індикатора дає надію, що він уникне будь-якої політики, яка гальмуватиме економічне зростання та тиснутиме на ціни акцій. Однак ризик полягає в тому, що, на відміну від мит, масові депортації мають широку підтримку виборців і були ключовою обіцянкою кампанії.
«Зрештою питання полягає в тому, яким виявиться шок пропозиції для ринку праці. Врешті-решт це може бути більшим інфляційним фактором, ніж тарифи, тому що це відбудеться в один момент», — сказала агентству Алісія Левін, керівниця відділу інвестиційної стратегії та акцій BNY Wealth.
Аналітики та стратеги попереджають, що точна оцінка впливу цих дій на економіку та фондовий ринок є туманною, та рекомендують зосередитися на секторах, які найбільше постраждають від депортацій, пише Bloomberg.
Нагадаємо, що Дональд Трамп підписав виконавчий указ, фактично закриваючи кордон між США та Мексикою для мігрантів, зокрема тих, хто шукає притулку.