Про це повідомляє Reuters з посиланням на експертів двох аналітичних організацій.
Зазначається, що на супутникових знімках видно чотири віддалені «рукави», призначені для лазерних відсіків, і центральний експериментальний відсік, у якому розташовуватиметься камера-мішень. У ній ізотопи водню будуть об’єднуватися за допомогою потужних лазерів, виробляючи енергію.
Як пише Reuters, цей центр за конструкцією нагадує Національний запальний комплекс (NIF) у США, який у 2022 році досяг «наукової беззбитковості», згенерувавши більше енергії від реакції синтезу, ніж лазери, закачані в мішень.
Аналітики оцінюють, що експериментальний відсік китайського об’єкта приблизно на 50% більший за аналогічний у NIF, який наразі є найбільшим у світі.
«Будь-яка країна, яка має об’єкт типу NIF, може і, ймовірно, буде підвищувати свою впевненість і вдосконалювати теперішні конструкції зброї, а також сприяти розробці майбутніх конструкцій бомб без випробувань самої зброї», — зазначив аналітик з ядерної політики Вільям Альберк.
Міністерства закордонних справ та науки й технологій Китаю поки що не прокоментували ситуацію, повідомляє Reuters.
23 січня президент США Дональд Трамп заявив, що денуклеаризація може стати важливою ініціативою для безпеки планети. Він також вважає, що Китай і Росія могли б приєднатися до цього процесу.
Спецслужби Тайваню склали чорний санкційний список із 52 суден, що належать Китаю і плавають під прапорами третіх країн. У Тайбеї стверджують, що відстежуватимуть і активно перевірятимуть їх, щоб контролювати частину «тіньового флоту», який швидко зростає, що викликає стурбованість у сфері глобальної безпеки.