Про це повідомила пресслужба СБУ.

Загалом ФСБ ставила завдання членам агентурної мережі збирати та передавати відомості у сфері оборони, акцентуючи особливу увагу на даних щодо обізнаності України про дислокацію та переміщення ворожих сил на фронті. Також РФ цікавила таємна та службова інформація про озброєння українських Сил безпеки та оборони, стан обʼєктів критичної інфраструктури, результати ворожих ракетних обстрілів по цілях в Україні, дані щодо вищого військово-політичного керівництва держави, роботу державних реєстрів після ворожої кібератаки в грудні 2024 року  та інша інформація, яка могла бути використана для проведення підривної діяльності проти України.

У матеріалах кримінальної справи фігурують і  близькі родичі зрадника – зокрема, батько та матір, які виправдовують російську агресію, вихваляють Путіна та, судячи з аудіоперехоплень, знають про роботу свого сина на ФСБ. Батькам планується  оголосити про підозру за ст. 436-2 ККУ (виправдовування агресії РФ проти України).

Водночас затриманий СБУ посадовець працював на ворога не лише з ідейних, але і з фінансових мотивів.

За даними слідства, зрадник був завербований 2018 року у Відні. Протягом певного часу фігурант із міркувань безпеки був «законсервований» російськими кураторами та не здійснював активної шпигунської діяльності. Однак наприкінці грудня минулого року ФСБ поновила з ним контакти, які також перебували під оперативним контролем співробітників внутрішньої безпеки СБУ.

ГУ ВБ Служби безпеки спільно з Головним слідчим управлінням СБУ виявили прихований канал зв’язку шпигуна з ворожою спецслужбою, організований через громадянина України, який раніше втік до Росії. За підтвердженими оперативними даними, ця особа ще під час Революції гідності входила до так званого штабу Андрія Клюєва, була помічником одного з народних депутатів забороненої нині Партії регіонів і брала активну участь в організації «Антимайдану». Серед іншого, він особисто перевозив з Москви готівку, яку потім роздавали учасникам проплачених мітингів. Даному фігуранту планується оголосити повідомлення про підозру в державній зраді – як у співучасті з ворожим агентом, так і за окремими епізодами.

СБУ встановила й особу куратора з ФСБ – Юрія Шаталова, який координував діяльність агентурної мережі.

Для зв’язку з резидентом ворожої спецслужби «щур» використовував конспіративну квартиру в Києві. Він отримав спеціальний мобільний телефон, WiFi-роутер та сім-карту, за допомогою яких і здійснював приховану передачу зібраної для ФСБ РФ інформації, у тому числі документів, що становлять державну таємницю.

Наразі слідство має у своєму розпорядженні багато неспростовних доказів злочинної діяльності фігурантів справи. Серед них – матеріали, здобуті в процесі складних оперативно-технічних заходів, перехоплення, переданої ворогу інформації, аудіо та відео, листування тощо.

Затриманому посадовцю оголошено про підозру за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Комплексні заходи у кримінальному провадженні здійснювалися за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора України.

Нагадаємо, Служба безпеки України заявила, що викрила керівника штабу Антитерористичного центру, який працював на російську ФСБ. Затримував його особисто голова СБУ Василь Малюк.

Зазначається, що працівники Служби безпеки задокументували 14 епізодів протиправної діяльності агента ФСБ, який ще  2016 року очолював Антитерористичне управління. Через нього СБУ тривалий час передавала ворогу дезінформацію: спочатку у межах контррозвідувальних заходів, а потім — кримінального провадження.

За даними джерел “Цензор.Нет”, затримано Дмитра Козюру, кадрового співробітника СБУ, який понад 20 років перебував на посадах, які надають доступ до цілком таємної інформації, мав широке коло контактів в СБУ.

Козюра, за даними джерел, тривалий час ще не початку 2000-х років працював у кадровому відділі Академії СБУ, знайомився та мав повний доступ до особових справ усіх курсантів, тобто майже увесь керівний склад СБУ був у руках російської агентури.

На посаду начальника штабу АТЦ СБУ Козюра був призначений у 2016-му році. Служба у центральному апараті давала Козюрі можливості збирати інформацію не тільки стосовно свого напрямку роботи, але й по інших управліннях.

Одразу згадується, що у 2015-му році в АТЦ керівником одного з бойових управлінь був призначений генерал Валерій Шайтанов, який у 2014-му році, бувши одним із командирів спецпідрозділу СБУ “Альфа” незаконно вступив у перемовини з російськими терористами та відмовився від застосування “Альфи” проти російських терористів у Слов’янську. Шайтанов був затриманий як російський агент у 2020-му році, у 2023-му засуджений за державну зраду. І ось ще один затриманий агент в АТЦ СБУ.

На початку війни було викрито ще кілька високопосадових російських агентів у СБУ — передусім начальник управління СБУ Криму Олег Кулініч, довірена особа ексголови СБУ Івана Баканова. Ексначальник головного управління внутрішньої безпеки СБУ бригадний генерал Андрій Наумов, також довірена особа Баканова, який напередодні повномасштабного вторгнення РФ втік та зараз затриманий за контрабанду у Сербії.