Про це повідомляє пресслужба КМДА.
Ймовірною причиною погіршення стану повітря є накопичення завислих речовин (пилу). Оскільки маловітряна погода за підвищеного атмосферного тиску не сприяє розсіюванню домішок.
“Водночас накопиченню шкідливих речовин в приземному шарі атмосферного повітря сприяє вологість (туман), який спостерігався зранку. Часточки вологи адсорбують та утримуються на своїй поверхні тверді речовини, що знаходяться в атмосферному повітрі у зваженому стані”, — поінформували у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Щоб зменшити негативний вплив на здоров’я рекомендується:
- за можливості не перебувати на відкритому повітрі, особливо під час періодів інтенсивного диму
- тримати вікна та двері зачиненими, щоб запобігти потраплянню диму в приміщення
- підтримувати водний баланс — пити багато води
- використовувати маску або респіратор, а також очищувач повітря
- робити вологе прибирання приміщень.
Особливу увагу на ці поради мають звернути люди із захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, зазначили у Міндовкілля.
На сьогодні синоптики прогнозують мінливу хмарність, без опадів. Вітер південно-східний, 3-8 м/с. Температура у Київській області від 3°C морозу до 2°C тепла, у Києві — близько 0°C.
В Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України уточнили, що індекс якості повітря, який застосовується для оперативного інформування населення про стан якості повітря, вказує лише на короткострокову ситуацію з якістю повітря. Він не відображає довгострокову (річну) ситуацію з якістю повітря, яка може суттєво відрізнятися.
За даними ресурсу від Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату виконавчого органу Київської міської ради наразі найгірша якість повітря спостерігається:
- на вулиці Харківське шосе (Соцмісто), 7/1 фіксують найвищий показник по забрудненості — індекс якості повітря (CAQI) 100;
- на вулиці Турівська, 28 (Поділ) показник по забрудненості CAQI 98, тобто високий;
- на вулиці Архітектора Вербицького, 26 (Харківський масив) — показник по забрудненості CAQI 97, тобто високий;
- на проспекті Європейського Союзу, 64-Г (Виноградар) — показник по забрудненості CAQI 94;
- на вулиці Китаївська, 22 також високий показник по забрудненості CAQI — 81.
Напередодні у Києві також спостерігалося погіршення якості повітря. Це, ймовірно, було пов’язано з підвищенням концентрації завислих часток, зокрема пилу.
Нагадаємо, в середу, 12 лютого, Росія атакувала Київ балістикою і запустила понад 120 БПЛА. В результаті атаки загинула одна людина, ще декілька осіб постраждало, серед них — 9-річна дитина.