Про це повідомляє російське опозиційне видання The Moscow Times.
Від початку року дронами атакували щонайменше сім російських нафтопереробних заводів, зокрема “Танеко” в Татарстані, Саратовський НПЗ “Роснєфти”, Рязанський НПЗ, завод “Сибур-Кстово” в Нижегородській області, а також Волгоградський НПЗ.
У лютому під удар вдруге потрапив завод у Волгограді, а також Астраханський ГПЗ Газпрому, що випускав паливо для південних регіонів Росії.
Завод у Рязані, що постачає, зокрема, в московський регіон, НПЗ у Волгограді, який є найбільшим постачальником для Південного федерального округу, а також Астраханський завод Газпрому зупинили випуск палива, а на їхній ремонт підуть тижні, якщо не місяці, розповіли джерела Reuters.
За їхніми словами, українські удари збільшують проблеми російських нафтовиків через посилення американських санкцій: експорт нафти падає, а можливості її перероблення в Росії також скорочуються.
У результаті формується надлишок барелів, і нафтові компанії можуть бути змушені скорочувати видобуток.
Минулого року через удари дронів і проблеми з ремонтом обсяги нафтоперероблення в Росії впали до 12-річного мінімуму – 267 млн тонн. Експорт нафтопродуктів скоротився на 9%, до 113,7 млн тонн.
Відповіддю уряду РФ на удари БПЛА по енергетичній інфраструктурі стало засекречування статистики. У травні Міненерго Росії припинило передавати до Росстату оперативні дані з випуску бензину, а в серпні “гриф секретно” було накладено на статистику з випуску дизельного палива.
Росія може зіткнутися з необхідністю зменшити видобуток нафти в найближчі місяці через санкції США, які обмежують доступ до танкерів для транспортування сировини в Азію, а також через українські дронові атаки на її нафтопереробні заводи.
Міжнародне енергетичне агентство (IEA) вважає, що Росія може зберегти обсяги експорту нафти попри санкції. Для цього вона шукатиме шляхи для обходу обмежень.