Міністерство охорони здоров’я і Кабінет міністрів відмовили Києву в розміщенні хворих на коронавірус у державних і відомчих медичних установах. Про це повідомили в КМДА, відповідаючи на запит «Українських новин».
В міськадміністрації кажуть, що лише сьогодні отримали дозвіл розміщувати в відомчих та державних закладах хворих, яким потрібна термінова допомога, але без COVID-19.
«Міська влада неодноразово зверталася до уряду і Міністерства охорони здоров’я з проханням, щоб киян, хворих на коронавірус, брали в державні і відомчі медичні заклади, де є 11 000 ліжок і кваліфікований персонал. Нещодавно ми отримали відмову з надання допомоги хворим на коронавірус. І тільки з сьогоднішнього дня ці установи погодилися приймати ургентні (термінові – ред.) випадки з терапевтичною, хірургічною та кардіологічною патологією і пацієнтів з нейроінфекцією» — повідомили в КМДА, і додали, що власними зусиллями місто підготувало 4 450 ліжок у комунальних медустановах, а їх заповнюваність на сьогодні — 57%.
Також в адміністрації повідомили, що досі не отримали відповіді від МОЗ щодо відкриття мобільних госпіталів у Палаці спорту, Національному експоцентрі та Виставковому центрі. При цьому в КМДА проти розгортання цих госпіталів і вважають що можна обійтися іншими ресурсами.
«Міська влада категорично проти розгортання мобільного госпіталю та вважає, що наявний кадровий і ліжковий фонд установ МОЗ України, Національної академії медичних наук, відомчих і приватних медичних установ є достатнім для лікування пацієнтів з коронавірусом», – повідомили в КМДА.
Нагадаємо, про те, що держава не поспішає пускати у відомчі лікарні «звичайних» пацієнтів, ми вже писали: так, в ОПУ хотіли розгорнути «ковідний» шпиталь у Конча-Заспі, але передумали.
Сьогодні ми повідомляли, що Зеленський та Єрмак лікуються від коронавірусу саме у відомчій лікарні у Феофанії.
Фото: фейсбук