Про це він заявив у вечірньому зверненні.
За словами президента, Україна та Америка заслуговують на діалог та чітку позицію одне одного, тому українська сторона звернеться до США з метою з’ясувати, що відбувається із військовою допомогою.
Він зазначив, що подібні паузи у постачанні військової допомоги уже відбувались раніше, зокрема наприкінці січня, і Україна вже має напрацьований алгоритм дій на такі ситуації.
Зеленський запевнив, що зараз в України є запас стійкості, але потрібні нормальні партнерські відносини з США для реального закінчення війни.
“Ніхто з нас не хоче нескінченної війни. Україна завжди буде вдячною Америці за всю ту підтримку, яка надавалась, яка надається, і яка працює на збереження, на сьогодні доволі вже крихких основ безпеки в Європі”, — сказав Зеленський
Він повторив, що про те, що відбулось у Білому домі, можна тільки шкодувати, але треба знаходити силу йти далі, поважати одне одного.
Зеленський також додав, що росіяни не змінили своїх позицій та вимог щодо України: вони будуть вимагати скорочення армії, юридичної відмови від територій та політичної деформації України з послабленням Конституції.
Нагадаємо, раніше у своїй заяві Зеленський наголосив, що Україна прагне до миру і готова якнайшвидше сісти за стіл переговорів, щоб наблизити надійний мир.
“Ніхто не хоче миру більше, ніж українці. Ми з моєю командою готові працювати під сильним лідерством Президента Трампа, щоб досягти тривалого миру. Ми готові працювати швидко, щоб закінчити війну”, – зазначив він.
Зеленський окреслив перші кроки для досягнення миру.
“Першими етапами можуть стати звільнення полонених, негайне перемир’я в небі: заборона ракет, далекобійних дронів, бомбардувань енергетичної та іншої цивільної інфраструктури – і негайне перемир’я на морі, якщо Росія зробить те ж саме”, – зазначив він.
Також Зеленський закликав продовжити роботу над угодою про корисні копалини.
“Потім ми хочемо дуже швидко пройти всі наступні етапи й разом із США домовитися про сильну остаточну угоду”, – додав він.
Президент висловив вдячність США і Трампу за надану допомогу, зокрема за «Джавеліни».