Про це він розповів журналістім на брифінгу, передає Reuters.
“Ми повинні з холодною та розумною головою забезпечити підтримку Штатів у найближчі місяці та роки, тому що Україна залежить від їхньої підтримки у своїй обороні. Це має бути найважливішим завданням у найближчі дні, щоб гарантувати умови для справедливого миру”, – сказав канцлер.
Шольц також привітав готовність Володимира Зеленського розпочати мирний процес завершення війни в Україні.
“Український президент чітко дав зрозуміти, що він може уявити, що зброя на час замовкне в повітрі, на морі, щоб закласти основу для тривожної зупинки та мирного розвитку. Для нас також зрозуміло, що найважливіше, щоб Україна залишалася суверенною, незалежною демократичною державою. Ми також маємо присвятити себе цьому, зокрема підтверджуючи, що шлях України до ЄС буде незмінним”, – додав Олаф Шольц.
Також канцлер відкинув ідею продиктованого миру: “Дуже важливо гарантувати, що Україні не доведеться приймати продиктований мир, а мати чесний, справедливий мир, який гарантує суверенітет і незалежність України”.
Він вітає рішення Мерца щодо збільшення витрат на оборону, “зокрема шляхом зміни конституції”.
Інші заяви політиків
Прем’єр Люксембургу Фріден: “Нам потрібна збільшувати європейську оборону, і якщо одна або дві країни не згодні, то інші повинні йти вперед, наскільки це можливо. І це те, за що я виступаю”.
Голова Європарламенту Роберта Мецола: “Настав час сказати, що ми нарешті готові вкладати наші гроші в Україну. Це те, про що ми просили протягом тривалого часу: щоб Європа була здатна встати на власні ноги. Ось чому ми говорили, що нам потрібно збільшувати масштаби. Ми повинні бути готові. Ми повинні виробляти і ми повинні захистити. Це, по суті, те, чого від нас вимагають наші громадяни”.
Прем’єр Латвії Сіліня: “Україні потрібно забезпечити мир через силу, а без сили не буде міцного миру, оскільки Росія лише використає цю можливість, щоб переозброїтися і через кілька років знову рушити до інших країн”.
Прем’єр Бельгії де Вевер: “Росія – агресор, Україна – жертва. Ми ніколи не повинні випускати це з уваги. Бельгія не сприйме жодних рішень щодо майбутнього України, ухвалених без українських лідерів”.
Також перед самітом пресі зробили заяви президент Литви, прем’єри Польщі, Данії, очільники Єврокомісії і Євроради.
Зеленський в Брюсселі зустрівся з прем’єром Бельгії, а також із президентом Макроном.