Про це розповів речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий під час брифінгу.
“Ми розглядаємо це як загальні формулювання. До нас не надходили жодні офіційні пропозиції щодо поступок з боку США або інших партнерів”, – наголосив він.
За його словами, заяви в медіа часто є відповідями на запитання журналістів і не варто робити з них далекосяжних висновків.
“Те, що ми бачимо в медіа – це інформаційна буря. Треба ставитися до неї спокійно, аналізувати дії, а не слова”, – зазначив Тихий.
Він також підкреслив, що суверенітет України в її міжнародно визнаних кордонах не підлягає сумніву.
“Росія незаконно перебуває на українській землі. Україна є цілісною державою, і це підтримується абсолютною більшістю держав-членів ООН”, – підсумував Тихий.
Зустріч у Ер-Ріяді може стати шансом для підписання угоди зі США щодо копалин.
“Я думаю, що безперечно ця зустріч, яка відбудеться в Саудівській Аравії, є однією з нагод. Це правда. Але давайте не будемо забігати наперед і подивимося, як далі будуть розвиватися події, — сказав Тихий.
В центрі розмови – шлях до миру.
“Нам нічого не відомо про те, що там мають бути росіяни. Ми такої жодної інформації не отримували і виходимо з того, що в Саудівській Аравії мають відбутися двосторонні українсько-американські консультації, зустріч, діалог. Немає жодної інформації про те, що там планують бути якісь росіяни”, – додав Тихий.
Варто нагадати, що міністр оборони США Піт Хегсет заявляв про те, що мир між Україною і Росією передбачатиме “своєрідну демаркацію”, яку не хоче жодна зі сторін”.
Водночас спецпредставник США з питань України та Росії Кіт Келлог допускав, що Україні за підсумками мирного процесу, ймовірно, доведеться піти на територіальні поступки. Він підкреслював, що втрату територій не обов’язково визнавати юридично.
Зі свого боку президент України Володимир Зеленський запевняв, що Україна ніколи не визнає окуповані території частиною Росії на юридичному рівні.